Dzień kota

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
17 lutego obchodzimy światowy dzień kota. Z tej okazji warto zastanowić się nad adopcja albo wesprzeć zwierzęce fundacje.

Koty to obok psów najpopularniejsze zwierzęta domowe. Cenione są nie tylko za wygląd, ale też inteligencję. W ramach obchodów Światowego Dnia Kota, można było zgłaszać swoich pupili do konkursu na Kocią Piękność Wrocławia. 

Tygrys jest najpiękniejszy, to jest mój przyjaciel, antydepresant. Nie wyobrażam sobie bez niego życia – opowiada Katarzyna Pawlak, która zgłosiła swojego kota do konkursu.Kiedy okazało się, że są wybory na najładniejszego kota, koleżanka namówiła mnie, aby zgłosić Tygrysa – kontynuuje.

Wśród kandydatów na kocią piękność Wrocławia znalazły się również maine coony, koty brytyjskie oraz sfinksy. Zwycięzcą został jednak Migdałek, kot z fundacji Pręgowane i Skrzydlate. 

Jesteśmy dumni, bardzo dziękujemy za oddanie każdego głosu – mówi Ewa Bogusławska, wolontariuszka fundacji Pręgowane i Skrzydlate. – Wierzymy, że dzięki takim akcjom, koty jak Migdałek będą mogły znaleźć nowy dom – dodaje.

Światowy Dzień Kota to również okazja, aby wspomóc koty przebywające w fundacjach lub rozważyć adopcję. 

Koty przedłużają nam życie, co jest stwierdzone naukowo. Zmniejszają również uczucie osamotnienia. Myślę, że posiadanie kota ma wiele korzyści – tłumaczy Honorata Kołodziejska-Karaś ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż. – Luka jest u nas już 3-4 miesiące. Trafił do nas jako mały kociak. Problem z nim jest taki, że ma w sobie pasożyty wewnętrzne, które ciężko jest wyeliminować. Przechodził już kuracje, ale ze względu na to, że inne koty mogą się od niego zarazić, a nawet ludzie przy braku higieny, nie możemy dla Luki znaleźć domu – wyjaśnia.

Luka nie jest jedynym kotem, który potrzebuje domu. Pamiętajmy o tym nie tylko 17 lutego, ale przez cały rok.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy