Dzień otwarty na Politechnice Wrocławskiej. Najwięcej maturzystów od czasów pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Prezentacja kół naukowych, wykłady, pokazy filmów o uczelni i przede wszystkim rozmowy ze studentami - tak w skrócie wygląda dzień otwarty na Politechnice Wrocławskiej. To dobry moment dla maturzystów, żeby zobaczyć, co uczelnia ma do zaoferowania.

– Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją na dzisiejszym dniu otwartym. Dzień otwarty w formule stacjonarnej to pierwszy taki dzień od ponad trzech lat. Jest to świetny moment, tak naprawdę okazja do tego, aby spotkać się bezpośrednio twarzą w twarz z uczniami szkół średnich. Tutaj, w sercu Politechniki Wrocławskiej, czyli budynku C13, w samym budynku znajdują się przedstawiciele wszystkich wydziałów Politechniki oraz koła naukowe, które działają na uczelni – mówi Michał Skorupa, dział rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

– Budujemy łaziki marsjańskie. Pracujemy podzieleni na 5 działów i każdy z nas rozwija to, czego uczy się na studiach. Ja akurat jestem tutaj od finansów i to mi pomogło na moich studiach – mówi Maria, Koło Naukowe PWr Inspace.

– Zajmujemy się budową rakiet eksperymentalnych z prędkością dźwięku lub bliskiej prędkości dźwięku. Generalnie budujemy do nich wszystko, czyli całą strukturę, silniki, elektronikę i odzysk. W naszym kole są osoby z różnych działów, więc mamy tutaj różne zajęcia. Natomiast tak na pewno było już w ten sposób, że to, co się nauczyłam w kole, pomogło mi zdać różne rzeczy na studiach – mówi Zosia, Projekt Scorpion – Koło Naukowe OFF-ROAD.

– Zajmujemy się tworzeniem pojazdów elektrycznych od podstaw. Później jeździmy z nimi na różne zawody. Naszym głównym zainteresowaniem są motocykle szosowe, z którymi pojawiamy się na międzynarodowych zawodach Moto Student w Hiszpanii – mówi Aleksander, Koło Naukowe Lem Wrocław Motorsport.

Studenci zdradzili nam, że kiedyś sami brali udział w dniach otwartych i to pomogło podjąć dobrą decyzję.

– Uważam, że dni otwarte są świetną sprawą, bo ja sama za nim przyszłam na Politechnikę, też uczestniczyłam w dniach otwartych Politechniki i też mi to przekonało. Do tego koła zapisywałam się chyba z pół roku, zanim w ogóle poszłam na studia. Także uważam, że to jest bardzo potrzebne, żeby robić takie rzeczy i żeby pokazywać, jak to wygląda nie tylko od strony zajęć, ale też od strony po prostu takiej aktywności poza zajęciami  – mówi Maria, Koło Naukowe PWr Inspace.

– Wiele osób przychodzi i mówią, że słyszeli o nas, że byli ciekawi, czym zajmujemy się. Mieli nadzieję spotkać naszego głównego łazika, ale niestety jest on właśnie w Australii i wraca z zawodów, na których zajął drugie miejsce, więc jesteśmy całkiem dumni, ale nie możemy go tutaj przedstawić – mówi Zosia, Projekt Scorpion – Koło Naukowe OFF-ROAD.

– Często ci maturzyści, którzy tutaj przychodzą może nawet się zdecydują na przyjście tutaj, ze względu właśnie na tę praktykę, na to, że można coś rzeczywiście zrobić i coś zmienić w otaczającym nas świecie na co dzień – mówi Aleksander, Koło Naukowe Lem Wrocław Motorsport.

– Mogą porozmawiać z pracownikami działu rekrutacji o warunkach przyjęć na studia, o terminach, o kryteriach. Myślę, że tutaj jesteśmy w stanie rozwiać wszelkie wątpliwości, które gdzieś tam na etapie szkoły średniej się pojawiają – mówi Michał Skorupa, dział rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

– Kandydaci na studia poszukują różnych możliwości, sprawdzają, czym zajmujemy się tutaj na stoisku. Pojawiają się pytania, które kierunki są przyszłościowe, jakie kierunki też dadzą szansę na ciekawą i atrakcyjną pracę w przyszłości oraz co będzie można po poszczególnych kierunkach tak naprawdę robić – mówi Karolina Zdunek, doradca zawodowy biura karier Politechniki Wrocławskiej.

Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej rusza 16 maja.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy