Dzień otwarty na Politechnice Wrocławskiej. Tysiące licealistów szukają dla siebie studiów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Politechnika Wrocławska po raz kolejny otworzyła swoje drzwi. To okazja dla młodych ludzi, którzy są właśnie przed maturą i przed wyborem studiów, do tego, żeby zajrzeli do prawdziwych laboratoriów, takie jak widzimy tutaj, a także żeby porozmawiali z wykładowcami i mogli wybrać jeden z 14 wydziałów, które oferuje Politechnika Wrocławska.

-Część laboratoriów takich, w których możemy pomieścić więcej osób, to ma wejścia co 15, co pół godziny przygotowane, natomiast te specjalistyczne laboratoria, gdzie możemy wejść tylko w 10-15 osób, tam na niektórych wydziałach faktycznie prowadziliśmy zapisy poprzez formularz. Natomiast wystawionych mamy 14 wydziałów, 13 to historyczne, które z nami są od lat, oraz z naszym najmłodszym wydziałem, czyli Wydziałem medycznym, ma przygotowane łóżko szpitalne. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba z niego korzystać. Są również z nami dzisiaj „Dziewczyny politechniki”, bo staramy się pokazywać od wielu już lat, że studia inżynierskie to nie tylko propozycja dla panów, ale również dla pań, co zresztą w statystykach pokazuje, że coraz więcej pań przychodzi na uczelnię techniczną – mówił Mateusz Przygoda z Wydziału Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Ja mam różne doświadczenia z tym, jak studiuję się na politechnice jako kobieta. I jak odkryłam na trzecim roku studiów, że tak naprawdę to, że jestem kobietą, to jest ogromny atut w mojej pracy, bo mam inny sposób myślenia, to to zmieniło właśnie moje podejście do studiowania i sprawiło, że stwierdziłam, że będę dobrym inżynierem jako kobieta.– mówiła Oliwia Frankiewicz studentka PWR, ambasadorka akcji ”Dziewczyny na politechniki”.

Przyszli maturzyści mogli zapoznać się z programami nauczania, odwiedzić laboratoria, wziąć udział wykładach i sprawdzić czy chcą studiować na Politechnice Wrocławskiej.

-Jeszcze nie jestem pewna, gdzie chcę studiować, tak więc cieszę się, że jest taka możliwość, żeby tutaj przyjść, pooglądać, zobaczyć różne wydziały, poznać też ludzi, wykładowców i te osoby, które tutaj rzeczywiście studiują,

Dużo wydziałów różnych jest i dużo kierunków i dużo możliwości na przyszłość, tak że zdecydowanie coś na pewno tutaj sobie znajdę ciekawego, co wybiorę ostatecznie na przyszłość.

– Przyszedłem dzisiaj tak bez przygotowania i teraz dopiero rozglądam się w ogóle, co mogło mnie tutaj zainteresować. Przejechaliśmy tutaj z Sosnowca, więc całkiem daleko. I po prostu aktualnie, nie wiem, szukam jakiegoś inspiracji, żeby jakiś kierunek studiów znaleźć, który mnie interesuje. Byłem już u nas w Katowicach, byłem na wystawie różnych studiów, patrzyłem w jakieś kierunki, tutaj też patrzę, znaleźć inspirację do tego, co chcę studiować realnie – mówili licealiści, którzy odwiedzili Politechnikę Wrocławską.

Podczas Dni Otwartych Politechnik i Wrocławskiej swoje stoiska miało wszystkich 14 wydziałów uczelni, ale także koła naukowe, które zachęcały maturzystów do wstąpienia w swoje szeregi.

My tu prezentujemy łazika typu marsjańskiego, wzorujemy go na prawdziwych łazikach marsjańskich NASA. Tak naprawdę to chcemy o zachęcić wszystkich przyszłych studentów do dołączenia później do naszego koła,

-Reprezentujemy Wydział chemiczny i prezentujemy różne doświadczenia chemiczne, różne kierunki, ponieważ kierunków na wydziale jest kilka, każda znajdzie coś dla siebie – mówili wystawcy.

Nowy Medyczny Wydział Politechniki Wrocławskiej przygotował prezentacje na której można było między innymi zobaczyć jak wykorzystywane są nowe technologie w medycynie. Wykładowcy i studenci wydziału medycznego zachęcali licealistów, którzy chcą w przyszłości pracować na kierunkach medycznych, żeby przyszli na medycynę właśnie na PWr.

-Mamy inną wizję niż inne uniwersytety medyczne, czyli kształcimy za pomocą też nowoczesnych technologii. aczkolwiek nie odstępujemy od tradycyjnej nauki typu prosektorium, gdzie mamy preparaty anatomiczne, ludzkie, także kształcimy zarówno nowocześnie jak i tradycyjnie- mówiła Iwona Hołowacz, prodziekan ds. studentów i dydaktyki Wydziału medycznego Politechniki Wrocławskiej.

Podczas Dnia Otwartego Na Politechnice Wrocławskiej mury uczelni odwiedza kilkadziesiąt tysięcy uczniów szkół średnich.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy