Dzień Pocałunku. Jak świętują wrocławianie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
28 listopada 2022 roku w kalendarzu, czyli 332 dzień roku. Na ten dzień przypada nietypowe święto - Dzień Pocałunku. Jest to jeden z najstarszych gestów ludzkości, za pomocą którego wyrażamy uczucia swoim najbliższym. Ma on też różne znaczenia. Na przykład pocałowanie dłoni może wyrażać szacunek, pocałunek w policzek sympatię, pocałunek w czoło może oznaczać troskę o drugiego człowieka, a pocałunek w usta - szeroko pojętą miłość. Oprócz tego, specjaliści uważają, że pocałunki mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie i mogą wydłużyć życie. Zapytaliśmy wrocławian czy ich zdaniem pocałunki są ważne w życiu człowieka?

Najważniejsze. Trzeba się całować, trzeba się przytulać. To daje energię do życia i do wszystkiego, co najlepsze.

Myślę, że tak. Na pewno. W końcu od tego się wszystko zaczyna.

Oczywiście, że są ważne. W każdej chwili, jak najwięcej.

Pewnie. Miłość, kochać się to jest najważniejsza rzecz i pożyteczna dla społeczeństwa.

Bardzo ważne. – Dlaczego? – Bo można przekazywać emocje w bardzo bezpośredni sposób.

Tak. To jest okazywanie sobie miłości, w pewnym sensie jakiegoś zrozumienia. Więc tak. Jednak miło dostać buzi w czółko przed wyjściem czy po przybyciu z pracy.

Jak najbardziej. To też kiedyś było, ale to było takie chowane, dyskretne, a teraz młodzi idą ulicą i się całują po prostu. Co prawda, niektórzy dalej uważają, że to jest niezbyt przyjemne dla cudzego oka. Ale ja uważam, że jak ktoś jest czysty to niech sobie robi, co chce. 

Bardzo ważna rzecz w życiu. Nie wiem co jeszcze powiedzieć. – Jak pan reaguje na takie publiczne okazywanie sobie uczuć, razi to jakoś pana czy nie? – Mnie się wydaje, że to musi być bardziej prywatne, ale nie razi mnie to. Spoko, ale lepiej to zostawić na osobowości, bo to jest bardziej intymne.

Nie na ulicy, nie publicznie. Gdzieś tam może w zaciszu jakiegoś parku, kiedy człowiek był młodszy, była odpowiednia atmosfera to czemu nie, a już teraz to trzeba troszkę przystopować.

Zależy jaka jest forma. Jeżeli jest to manifestacja to razi, jeżeli to naturalny odruch to nie.

Wręcz odwrotnie. Zazdroszczę, bo jestem już wiekowa. Nikt mnie już publicznie nie całuje.

Zamierza pani świętować dziś Dzień Pocałunku? – Skoro taki jest, to jak najbardziej. Wracam właśnie z pracy, więc będzie świętowanie.

Nie wiedziałem, ale okazało się, że już świętowałem rano i wieczorem też będę.

Myślę, że bliskość w ogóle jest najważniejszą rzeczą w życiu człowieka, trzeba to doceniać i trzeba mieć tego jak najwięcej na co dzień – mówią wrocławianie.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy