Dzika „zebra” na ulicy Bajana. Powstanie przejście dla pieszych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski Gądów, ulica Bajana - chociaż nie ma tutaj przejścia dla pieszych, mieszkańcy pokonują tędy drogę na drugą stronę jezdni. Wszystko dlatego że dwie pozostałe „zebry” są oddalone o około 200 metrów. To ma się zmienić w ciągu czterech miesięcy. Powstanie tutaj przejście dla pieszych, które zapewni mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

Krystyna Krzywoszyńska mieszka na Gądowie. Ulicę Bajana pokonuje kilka razy dziennie, korzystając z tych pasów, które są dostępne.

Dla mnie to dobrze, bo wychodzę tutaj z Bajana i idę na Bulwar Dedala, a brakuje mi tutaj tego przejścia, bo muszę iść albo tam albo tutaj. Bardzo dobry pomysł, bo wtedy będzie prosta droga na Bulwar Dedala i Bulwar Ikara – mówi Krystyna Krzywoszyńska, mieszkanka Wrocławia.

Obok skrzyżowania ulicy Bajana z Bulwarem Dedala powstanie nowe przejście dla pieszych. Obecnie mieszkańcy przechodzą przez jezdnię poza pasami, a to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc na Gądowie.

Zapotrzebowanie zgłosili mieszkańcy Gądowa Małego. Przejście ma przede wszystkim zwiększyć komfort i poprawić bezpieczeństwo uczestników. W tym miejscu jest takie naturalne przejście dla mieszkańców, bo w tamtym miejscu znajduje się bardzo dużo punktów usługowych, sklepów, zakładów usługowych. To była naturalna droga dla mieszkańców tego miejsca – mówi Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W tym miejscu powstało niepisane, nieoznakowane dzikie przejście. Najprawdopodobniej za 4 miesiące powstanie tam już prawidłowa zebra. Przejście będzie oznakowane i oświetlone.

Przygotujemy chodniki, obniżymy krawężniki i dodamy też płytki STOP. To duże ułatwienie dla osób niedowidzących, ponieważ informuje, że zbliżamy się do miejsca przejścia dla pieszych. Ono będzie dodatkowo oświetlone, co też zwiększy bezpieczeństwo. Co istotne, to będą takie bardzo nowoczesne oprawy ledowe, które powodują, że to oświetlenie jest boczne. Przede wszystkim oświetla pieszego, ale nie oślepia kierującego pojazdem. Dodatkowo ledowe, a więc energooszczędne, przyjazne dla środowiska, więc cieszymy się, że ta inwestycja będzie w ten sposób realizowana – wyjaśnia Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Bardzo dobry pomysł, bo jak ktoś ma na przykład problem z nogami, to musi chodzić na około albo cofać się do drugiego przejścia. Tu jest na przykład apteka.

Myślę, że to dobrze. Jest za mało, więc jak będzie trzecie, to bardzo dobrze – dodają mieszkanki Gądowa.

Liczymy, że do wakacji, w cztery miesiące, zdążymy przygotować to przejście dla pieszych – podsumowuje Klaudia Piątek, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

ZDIUM będzie chciał jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą, który ma cztery miesiące na zrealizowanie inwestycji. Do ZDIUMU wpłynęły dwie oferty, które będą sprawdzane pod kątem dokumentów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy