E-PIT dla głuchoniemych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski urząd skarbowy wychodząc naprzeciw potrzebom osób z dysfunkcją słuchu pomaga w wypełnieniu rocznego rozliczenia podatkowego. Akcja zostanie powtórzona w kwietniu.

-Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych organizuje akcję, która pomoże osobom głuchym i niedosłyszącym roczne rozliczenie PIT. Tłumacze języka migowego będą dostępni 9 marca i 2 kwietnia w Urzędzie Skarbowym Stare Miasto przy ul. Inowrocławskiej 4- wyjaśnia Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. 

 

W ramach akcji podatnik otrzyma pomoc, nawet jeśli nie jest to jego urząd właściwy miejscowo. Na specjalnych stanowiskach komputerowych można rozliczyć podatek za pomocą usługi Twój e-PIT. Aby to zrobić, trzeba mieć przy sobie ubiegłoroczny PIT i aktualne informacje o dochodach. 

Urząd Skarbowy Stare Miasto już rozpoczął akcję pomocy w złożeniu rozliczenia podatkowego.

 

-W urzędzie skarbowym Stare Miasto gościmy osoby głuche i niedosłyszące, którym kompleksowo udzielana jest pomoc w zakresie wypełniania zeznań rocznych. Tegoroczna akcja odbywa się po raz pierwszy w naszym urzędzie, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem- dodaje Wioletta Kłos, z urzędu skarbowego Stare Miasto we Wrocławiu.

 

Od 1 kwietnia 2012 r. osoby, które mają trwałe lub okresowe trudności w komunikowaniu się i wymagają w związku z tym wsparcia w kontaktach z organami administracji publicznej, przy załatwianiu spraw w urzędach mogą korzystać ze środków wspierających komunikowanie się, w szczególności z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy