Programy Echo24

Czas dla ekonomii

Program o zmianach w nowoczesnym biznesie, gospodarce i finansach. Eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w rozmowie z red. Oliwią Stasiak wyjaśniają aktualne zjawiskach, które zachodzą w świecie ekonomii.

Najnowsze odcinki

Inflacja pędzi bardzo szybko…

a można ją obejść, jedynie inwestując w złoto, nieruchomości lub akcje. O inflacji w Polsce mów dr Krzysztof Biegun z Katedry Finansów UE we Wrocławiu. Inflację każdy odczuje nieco inaczej, bo kupuje inne rzeczy.

Gdzie najbardziej widać nierówności społeczne?

Na to pytanie odpowiada prof. Marek Kośny z Katedry Ekonometrii i Badań Operacyjnych UE we Wrocławiu. Według oficjalnych statystyk w Polsce sytuacja nie jest najgorsza, ale w programie Czas dla Ekonomii nasz ekspert rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Ile naprawdę kosztowała pomoc w trakcie pandemii?

Prof. Bogusław Fiedor z Katedry Ekonomii Ekologicznej UE we Wrocławiu mówi o kondycji finansów publicznych w kontekście pomocy wywołanej pandemią COVID-19. Ocenia też Polskę na tle innych krajów.

Sztuczna inteligencja to zagrożenie dla człowieka?

Czy sztuczna inteligencja zabierze prace człowiekowi? O szansach i zagrożeniach związanych z rozwoju sztucznej inteligencji w programie Czas dla Ekonomii mówi dr Maciej Pontel z Katedry Inteligencji Biznesowej w Zarządzaniu UE we Wrocławiu.

Wiele firm płaci pod stołem. Jak to zbadać?

Prof. UE Marek Kośny mówi o badaniach nad zjawiskiem płacenia pod stołem. Wyjaśnia, jak prowadzono badania, skąd czerpano dane i przede wszystkim dlaczego powinno się walczyć z tym zjawiskiem.