Edukacja w Wyższej Szkole Handlowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czas by złożyć dokumenty na uczelnie jeszcze jest. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu rekrutację prowadzi do końca września, a wykładowcy i pracownicy naukowi nie mogą się doczekać pierwszych wpisów do indeksu, choć rok akademicki będzie wyglądać zupełnie inaczej niż w latach poprzednich.

Koniec poprzedniego semestru był trudny dla całej społeczności akademickiej. Studenci, którzy nie mogli przychodzić na zajęcia, wykłady online. Jak będą wyglądać zajęcia? 

Zajęcia będą odbywać się w systemie hybrydowym to znaczy, że część zajęć czyli wykłady będą odbywać się online, tak jak pod koniec ubiegłego semestru. Natomiast część zwłaszcza ćwiczeń, lektoratów czy laboratoriów będzie się odbywać tutaj, stacjonarnie. Oczywiście grupy będą ograniczone– mów Ula Jagielnicka z działu marketingu Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Mateusz Wróbel z działu rekrutacji opowiada, o największym zainteresowaniu kierunkami. Zarządzanie pierwszego stopnia, turystyka i rekreacja, finanse i rachunkowość, informatyka i logistyka. To kierunki studiów cieszące się największym zainteresowaniem. Szkoła wychodzi na przeciw i uruchomiła nowe specjalności na kierunku MBA, prowadzone całkowicie online. 

Przygotowaliśmy cztery zupełnie nowe kierunki, które będą prowadzone w języku polskim jak i w języku angielskim i będą się odbywać całkowicie online– mówi Anna Sikucińska koordynator programu MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Studia to nie tylko zdobywanie wiedzy, to również umiejętność jej praktycznego wykorzystania. Dlatego Wyższa Szkoła Handlowa ułatwia komunikację studentów z przyszłymi pracodawcami, organizuje praktyki przez swoje Biuro Karier. Czy w czasie pandemii jest otwarte?

Biuro karier funkcjonuje, nie możemy zostawić studentów samych sobie, jesteśmy uczelnią, która stawia głównie na praktyczny charakter studiów. Musimy zapewnić studentom to aby z praktyką mieli jak najwięcej do czynienia- wyjaśnia Jagielnicka.

W nowej sytuacji biuro przeniosło działalność do internetu. Mamy specjalną platformę dla studentów, z której mogą korzystać i poszukiwać różnego rodzaju ofert pracy, stażu czy praktyki- opowiada Kamila Pihur z Biura Karier Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Mamy grupę studentów do zadań specjalnych, którzy nazywają się Ambasadorami Kariery i oni także pomagają studentom na podstawie własnego doświadczenia – dodaje Pihur.

Nauka, praca i podróże to idealne połączenie. Taką formę rozwoju oferuje od lat znany program Erazmus polegający na wymianie studentów pomiędzy uczelniami na całym świecie.

Erazmus odbywa się tak samo jak w poprzednich latach z tą różnicą, że u nas na uczelni są w części prowadzone online, a ćwiczenia odbywać się będą na miejscu- wyjaśnia Paulina Hejdukowska z programu Erazmus Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.

Dzięki cierpliwości i zaangażowaniu trudne czasy można przetrwać z uśmiechem, bo kiedyś trudy się skończą, a wtedy warto mieć dyplom wyższej uczelni.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy