Ekostraż apeluje o pomoc. Nie ma miejsca w azylu dla ratowanych zwierząt!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ekostraż to miejsce, które już od ponad dekady ratuje zwierzęta. Jeździ na interwencje i tam stara się pomóc różnym psiakom, kotom, a nawet dzikim zwierzętom. Teraz sytuacja tego miejsca jest bardzo trudna, gdyż nie ma miejsca w azylu dla ratowanych kolejnych zwierząt, a te pieski, które przedstawiamy są także świetnymi kompanami, które warto adoptować.

Moriss lubi się bawić i grać w piłkę. Wcześniej właściciele o niego nie dbali, dzięki Ekostraży znalazł dom. Zaledwie dwa miesiące sprawiły, że pieskowi znów chce się żyć.

– Moriss bardzo lubi się bawić. Widzimy sierść, to jest dla nas niesamowite osiągnięcie, ponieważ, to była tylko skóra i troszeczkę sierści na głowie – mówi Joanna Wolanin, wolontariuszka Stowarzyszenia Ekostraż.

Moriss ma nadzieję, że Ekostraż to jego tymczasowy dom i zaraz znajdzie nowy. Borys z kolei to pies, który przeszedł bardzo wiele.

– Był wychudzony, miał przeogromnego guza, który okazał się przerostem prostaty, a do tego jeszcze wszystkiego miał przepuklinę – dodaje Joanna Wolanin.

Już w tym momencie jest po kastracji, czuje się dobrze, jest zdrowy i ma piękny uśmiech.

– Borys jest wspaniały. Lubi koty, lubi dzieci, kocha ludzi – podkreśla Joanna Wolanin.

Ekostraż daje dom takim zwierzętom, ale także je ratuje, jeździ na różne interwencje, których jest bardzo dużo. Azyl jest pełny.

– Niestety w tym momencie nie możemy jeździć na interwencje do dużych psów, gdyż nie mamy boksu dla nich. W tym momencie jeździmy do zwierząt dzikich czy ptaków – dodaje Joanna Wolanin.

Zwierzakiem z interwencji, który także został przywieziony do Ekostraży jest Bercik.

– Sześć lat temu zachorował on na raka kości. Ten rak odebrał mu tylną nogę, ale jego właściciela zupełnie się tym nie przejmowali i dlatego do nas trafił – mówi Joanna Wolanin.

Tu już jest potrzebna specjalistyczna pomoc, fundacji, osób, które zajmują się owczarkami podhalańskimi. Pomóżmy Ekostraży ratować kolejne zwierzaki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy