Ekostraż Wrocław pomaga adoptować zwierzęta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Adoptuj Ekozwierzaka”, to hasło promujące drzwi otwarte Ekostraży we Wrocławiu. Podczas wydarzenia wolontariusze odpowiadali na pytania dotyczące adopcji zwierząt.

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż to organizacja funkcjonująca od 10 lat. W trakcie swojej dotychczasowej działalności pomogła nie tylko zwierzętom domowym, ale również dzikim i wolnobytujacym. Niestety, z powodu braku miejsc, fundacja nie może przyjmować kolejnych kotów czy psów.

Każdego dnia podejmujemy dziesiątki interwencji, więc cały czas tych zwierząt przybywa. Mało jest natomiast chętnych na adopcję. Na miejscu mamy 12 psów i kilkanaście kotów, a w domach tymczasowych czeka kolejnych kilkadziesiąt zwierząt – tłumaczy Anna Chrobot, wolontariuszka organizacji.

Zwierzęta do adopcji we wrocławskiej Ekostraży

Drzwi otwarte wrocławskiej Ekostraży to okazja na poznanie zwierząt przebywających w organizacji. Mimo tego, że historie podopiecznych fundacji bywaly smutne, jest szansa, aby odmienić ich los poprzez adopcje.

Lusia miała ok. 3 lat i nigdy wcześniej nie była u weterynarza. Miała ogromną przepuklinę na brzuchu. Właściciele powiedzieli, że nie ma sensu tego leczyć. Oni woleli, żeby ten pies umarł śmiercią naturalną w wieku lat trzech. Suczka była trzymana w szopie, nawet nie w domu! – opowiada Alicja z Ekostraży.

Mamy koty zabrane z mieszkania, gdzie znajdowało się ich kilkadziesiąt w jednym pokoju. Wszystkie były w złej kondycji jak je odbieraliśmy: wychudzone, załatwiały się gdzie się dało. Po ich zabraniu okazało się, że to takie cudne miziaki. Prawie wszystkie koty z tego stada trafiły już do super domów – wyjaśnia Anna Chrobot. 

Ekostraż z Wrocławia pomaga w procedurach adopcyjnych

W trakcie drzwi otwartych wolontariusze opowiadali o historiach i potrzebach zwierząt. Wszyscy chętni mogli również dowiedzieć się o procedurach adopcyjnych, a nawet przygarnąć kota lub psa.

Ankieta przedadopcyjna to jest taki zestaw pytań sprawdzających dla przyszłego domu. W ich wyniku weryfikujemy, kto nadaje się na dom. Pytania dotyczą tego, co zrobimy z psem na wakacje czy wiemy ile wynosi koszt kastracji, czy sterylizacji – dodaje wolontariuszka Anna Chrobot.

W Ekostraży wciąż przebywa wiele zwierząt do adopcji, które cały czas czekają na nowy dom.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy