– Chcemy pokazać taką próbkę tego, co można dostać od Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, studiując na studiach podyplomowych. Dzięki temu, że robimy to online więcej ludzi może wziąć udział w tych webinarach. Jest to dość komfortowe, ponieważ nie muszą przyjeżdzać tutaj, tylko mogą wygodnie w swoich własnych fotelach czegoś ciekawego dowiedzieć się od nas i poznać naszych ekspertów przede wszystkim – mówi Agnieszka Zagrobelna, kierownik działu marketingu DSW.
Aby wziąć udział w webinarach, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie DSW. Tematyka internetowych spotkań jest bardzo szeroka. Jednym z zagadnień będzie skuteczna reklama produktów i usług w internecie.
– Webinar, który będę miał przyjemność poprowadzić 22 września przybliży temat marketingu jako takiego, a konkretnie technik, jakie możemy wykorzystywać w celu wywierania korzystnego wpływu na naszych klientów – wyjaśnia Krzysztof Neumann, wykładowca na kierunku Marketing kultury.
Inną kwestią, która dotyczy każdy człowieka jest komunikacja. Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się, dlatego dogadują się z niektórymi ludźmi, a komunikacja z innymi jest bardzo utrudniona.
– Będziemy mogli dowiedzieć się też o tym, jakie przekonania w sobie nosimy i jak bardzo one rzutują na naszą postawę, sposób komunikacji i zachowania. Poznamy trzech bohaterów, a mianowicie rodzica, dziecko i dorosłego. Powiemy sobie, z którego poziomu najlepiej się z sobą rozmawia – zaznacza Agnieszka Majchrzak, kierownik kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.
Oprócz spraw dotyczących biznesu i marketingu, webinary będą dotyczyć także edukacji zdalnej lub technik relaksacyjnych.
– To może wydawać się takie oczywiste jak człowiek mówi zrelaksuj się, odpocznij, nie irytuj się, jednak nie jest to takie proste na co dzień, dlatego na webinarze poznamy proste techniki, które wydają się być może magicznymi sztuczkami. Jak można się zrelaksować w miejscach, w których nie ma możliwości rozwinięcia maty, żeby na przykład poćwiczyć jogę – dr Magdalena Karciarz, kierownik kierunku relaksacja w edukacji.
– Będę mówił trochę o naszych doświadczeniach z nauki zdalnej w DSW, ale też z nauki zdalnej prowadzonej przez mój zespół, z którym pracuje. Podczas tego webinaru, zależy Nam na tym, żeby podzielić się wiedzą i doświadczeniami, które pozwolą uporządkować to, co już wszyscy zaczęliśmy robić i pozwolą to zebrać w całość, którą da się metodycznie opanować tak, żebyśmy wiedzieli, dlaczego Nam wychodzi – dodaje Maciej Jonek, kierownik kierunku Organizaccja i prowadzenie nauki zdalnej.
Webinary ekspertów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej będą odbywały się we wszystkie wrześniowe wtorki. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej DSW.