Ekspozycja na kolor w Muzeum Współczesnym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wystawa „Ekspozycja na kolor” w Muzeum Współczesnym to interaktywna podróż w kolorze pomarańczowym. Dostępna do końca roku.

Wystawa jest dedykowana wszystkim. Wierzymy w to, że kolory dotykają nas w życiu codziennym, bardzo na nas mocno działają. Wystawa jest bardzo uniwersalna, przeznaczona dla dzieciaków, dorosłych i seniorów. Kolor pomarańczowy to kolejny kolor ze spektrum światła widzialnego. Cały projekt nosi tę nazwę. W kolejnych latach będziemy zajmować się kolejnymi kolorami. Przed nami żółty, zielony, być może inne kolory – mówi Anna Krukowska, Muzeum Współczesne we Wrocławiu.

Muzeum Współczesne od lat współpracuje z Wrocławskim Centrum Seniora. Głównie przy organizacji Dni Seniora, ale także dzięki współpracy Muzeum także działa z aktywnymi seniorkami – Haliną Nogaj i Ewą Rapacz.

Przed Pandemią realizowaliśmy cykl „Bliżej Sztuki”. Rzeczywiście, co miesiąc spotykaliśmy się wokół wybranych wystaw w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. Utworzyła się minispołeczność seniorów, którzy przychodzili na wystawy. Teraz po Pandemii mamy okazję wrócić do tych spotkań, tym razem zainspirowanych wystawą scenografii interaktywnej Spektrum Światła. Liczymy na to, że seniorzy wrócą do nas i znów będziemy mogli spotykać się, tym razem ze specjalistami z różnych dziedzin. Zapraszamy pisarzy, osoby zajmujące się ruchem, aktorów, osoby gotujące w wyjątkowy sposób –  dodaje Anna Krukowska, Muzeum Współczesne we Wrocławiu.

Każdy posiadacz Wrocławskiej Karty Seniora może kupić bilet ulgowy. W każdy czwartek wstęp do muzeum jest bezpłatny. Za darmo można również korzystać z przestrzeni muzeum samoobsługowego na 2. piętrze oraz uczestniczyć w wernisażach, debatach i konferencjach.

W ramach Projektu Spektrum przygotowaliśmy cztery cykle warsztatów. Za nami już cykl dźwiękowy, przed nami we wrześniu literacki, później ruchowy, a na końcu kulinarny. Zapraszamy seniorów do śledzenia tego programu i udziału w kolejnych warsztatach. Poza tym program, który realizujemy cały czas do wystaw czasowych jest także pomyślany jako program dla seniorów, seniorek. Realizujemy oprowadzania po wystawach, cykle wokół wybranych prac, wykłady, spotkania. I to są też wydarzenia, na których mile są widziani seniorzy- podsumowuje Anna Krukowska, Muzeum Współczesne we Wrocławiu

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy