Elementarz Cyfrowy dla wszystkich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy do tej pory z komputerami mieli niewiele do czynienia. Elementarz Cyfrowy to projekt, który ma pomóc stawiać pierwsze kroki w świecie nowych technologii.

Mam ogromny zaszczyt i niebywałą przyjemność zaanonsować najnowszy projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, gminy Wrocław i telewizji Echo24. Uwaga, uwaga, proszę państwa, Elementarz Cyfrowy. Można powiedzieć tak: pandemia nam przyniosła bardzo dużo złego, ale gdzieś tam też pojawiły się piękne gwiazdy w związku z tym, a mianowicie pomysły dotarcia do osób m.in. wykluczonych cyfrowo – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Elementarz Cyfrowy adresowany jest do każdego. Wiek nie ma znaczenie, ważna jest chęć nauki i poznawania świata nowych technologii. Mimo tego że dostęp do komputera w dzisiejszych czasach wydaje się oczywisty, pandemia pokazała, że wiele osób go nie ma. 

Nie trzeba robić wielkich badań, żeby wiedzieć, że prawie wszyscy mamy dostęp do odbiornika telewizyjnego i przede wszystkim dlatego powstał pomysł cyfrowego elementarza, żeby dotrzeć do tych, którzy bądź chcą, bądź po prostu muszą zacząć posługiwać się technologiami cyfrowymi – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego propaguje i proponuje wiele aktywności w świecie wirtualnym, szczególnie w okresie jesiennym. Aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby widzów, WCRS po każdym odcinku będzie odpowiadać na nurtujące ich pytania.

Cykl odcinków prowadzonych przez specjalistę IT. Specjalistę wyjątkowego, dlatego, że jest to osoba która – a ja już oglądałem dwa odcinki – przekazuje tę wiedzę techniczną w bardzo przyjazny i przystępny sposób. Więc to jest tak naprawdę clou – to, o co nam chodziło, żeby ten program telewizyjny był zrozumiały dla tych, którzy mają się uczyć tego elementarza – mówi Robert Pawliszko, Zastępca Dyrektora ds. międzypokoleniowej aktywizacji społecznej.

Etapy edukacji z Elementarzem Cyfrowym zakładają stopniowe poszerzanie wiedzy z zakresu nowych technologii i Internetu.

Pierwszy odcinek będzie o BHP, czyli będzie mówić o tym, jak podłączać komputer, co robić, żeby nie stała się krzywda, jak wyłączać, jak ładować – mówi Robert Pawliszko, Zastępca Dyrektora ds. międzypokoleniowej aktywizacji społecznej.

Na kolejnych etapach odbiorcy Elementarza Cyfrowego będą poznawać historię internetu, uczyć się, czym jest system operacyjny oraz dowiedzą się, jak korzystać z komunikatorów internetowych, co w czasach emigracji i pandemii jest bardzo ważne. 

Nie wyobrażam sobie, żeby nie było kontynuacji. Jeśli to się sprawdzi, to to będzie kolejna oferta dla więźniów czwartego piętra – tych, którzy już nie mogą wychodzić z domu, ale są też już zmęczeni telewizją – mówi Robert Pawliszko, Zastępca Dyrektora ds. międzypokoleniowej aktywizacji społecznej. 

Emisja pierwszego odcinka w środę 2 września o godz. 18:45 w telewizji Echo24. Kolejne odcinki będą pojawiać się co środę aż do 4 listopada.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy