Emergency dla studentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Aplikacja Emergency ma ułatwić życie i funkcjonowanie studentom zagranicznym w Polsce. Jak działa i w jaki sposób ma pomóc aplikacja?

Emergency ma pomóc w sytuacjach kryzysowych. Można w niej znaleźć m.in. numery alarmowe, adresy szpitali, komisariatów policji oraz konsulatów we Wrocławiu. Inicjatorem powstania aplikacji była Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Wszystkie informacje, które zawarliśmy w aplikacji otrzymaliśmy od policji. Jednak motywacją do stworzenia tej aplikacji byli nasi koledzy ze studiów. Z racji tego, że studiujemy na kierunku w języku angielskim, dużo osób nie jest z Polski. Widzimy z jakimi problemami się stykają, więc chcieliśmy im pomóc – mówi Paulina Binas, studentka Politechniki Wrocławskiej.

Pomysł wyszedł od nas, ale wspólnie go zrealizowaliśmy dla bezpieczeństwa wrocławskich studentów, obcokrajowców tak, aby wiedzieli jak się poruszać w naszym mieście, aby nie byli niczym zaskoczeni – wyjaśnia st. sierż. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Aplikacja jest skierowana głównie dla zagranicznych studentów wrocławskich uczelni. Została przygotowana w pięciu językach:  polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim. Przygotowanie ostatecznej wersji aplikacji zajęło studentom około pół roku.

Zaczęliśmy prace w wakacje. Najpierw był proces designu, wstępnych prototypów, później już implementacja i testowanie, więc było to rozciągnięte w czasie – tłumaczy Paulina Binas.

Jestem bardzo zadowolona z wyglądu. Na to ile mieliśmy czasu i jakie były możliwości przy studiowaniu, pracowaniu i tym co się dzieje w naszym życiu. Będziemy oczywiście kontynuować prace nad projektem, więc nie wykluczamy zmian w designie czy oprogramowaniu – dodaje Anna Ludwin, studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Aplikacja Emergency jest darmowa i dostepna dla wszystkich, którzy maja smartfona.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy