Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Europejski Dzień Sąsiada na wrocławskim Nadodrzu, przyciągnął wielu mieszkańców. Zarówno najmłodsi, jak i najstarsi mogli aktywnie spędzić ten czas, integrując się tak, jak przystało na sąsiadów.

– Strzelałem z łuków, grałem w kosza i brałem udział w konkursach.

– Grałem w kosza i brałem udział w konkursach.

– Dzieci są uczniami tej szkoły. Dzieci się cieszą, więc to najważniejsze.

– Z wielką radością przyszedłem. Sama impreza jest fantastyczna. Więcej żeby było. Tutaj obok jest pl. Staszica. Też tam fajny był kiedyś. To są wspaniałe imprezy, na których człowiek odżywa.  

– Jesteśmy w klubie seniora. Przyszliśmy towarzyszyć tu młodzieży, oraz zabawić się również publicznie ze wszystkimi. Potrzebne to jest dla tych seniorów, żeby było jak najwięcej takich zabaw – podkreślali uczestnicy imprezy.

– Nie jestem w stanie w ciągu sekundy się wypowiedzieć, proszę mi wierzyć. Jest mnóstwo warsztatów, ciekawych nagród oraz atrakcji szczególnie dla dzieci, ale nie zapomnieliśmy również o dorosłych. Robimy to w ZSP nr 8, dzięki wspaniałej współpracy z gronem pedagogicznym, panią dyrektor i ze Stowarzyszeniem Osiedla dla Wrocławia. Impreza ma charakter cykliczny, ponieważ tę imprezę organizuję już od 15 lat, a łącznie na Nadodrzu już jestem 31 lat – mówi Jerzy Sznerch, przewodniczący zarządu osiedla Nadodrze.  

– Jesteśmy możliwie w jak największej liczbie miejsc. To trzeba podkreślić, że Wrocław jest bardzo aktywny. Ostatnio przeczytałam, że w jednym czasie dzieje się tutaj 53 różnych wydarzeń! Pikniki, festyny, mniejsze lub większe – dodaje Dobrosława Binkowska, prezeska Stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia.

Mieszkańcy zdradzili nam, że takich wydarzeń wciąż im brakuje. Zwłaszcza po trudnych miesiącach pandemii. To także dobra okazja do promowania wyborów do rad osiedli, które już 17 października.

– W takich miejscach mamy możliwość mówienia mieszkańcom o wyborach. O tym, jak ważne są dla całego miasta. Mieszkańcy mają ogromny wpływ na to, jak wygląda ich osiedle i jak opiniowane są przez urzędy składane przez nich wnioski – dodaje Amanda Węglas, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

– Chcemy pokazać, jak korzystnie na nasze miasto wpływa współpraca pozytywnych i chętnych do pracy ludzi. Jak istotne jest budowanie partnerstwa w skali miasta, ale także w skali osiedla – podsumowuje Dobrosława Binkowska, prezeska Stowarzyszenia Osiedla dla Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy