Europejski Tydzień Mobilności we Wrocławiu. Co będzie się działo?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
16 września w piątek rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności. W ramach tego wydarzenia, we Wrocławiu zaplanowano szereg różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Celem tej kampanii jest zachęcanie mieszkańców do tego, aby korzystali z bardziej ekologicznych środków transportu, czyli na przykład z roweru lub chodzili pieszo. W ramach obchodów odbędą się różne warsztaty, będzie festyn, jak również budowanie orkiestry z niepotrzebnych części od roweru. Zwieńczeniem tego wszystkiego będzie Dzień bez Samochodu, który przypada na 22 września. Wtedy każdy chętny będzie mógł skorzystać z komunikacji miejskiej absolutnie za darmo.

Na Ołbinie i na Nadodrzu prowadzimy warsztaty i opowiadamy o tym, jak ważne jest świadome korzystanie z transportu, czyli na przykład zniwelowanie liczbę samochodów, co wiąże się oczywiście z hałasem, spalinami. Mamy również ofertę skierowaną do osób dorosłych. Tutaj mamy na przykład przegląd kinowy, plenerowy kino zarówno w niedziele na Górce Słowiańskiej, jak i w parku Staszica – mówi Iwona Frydryszak, fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja.

W sobotę spotkamy się również w parku Tołpy na spacerze sąsiedzkim oraz na warsztatach dla dzieci, młodzieży i rodzin dotyczących mobilności. Będzie też właśnie warsztat stworzenia orkiestry rowerowej dla dzieci. Natomiast w niedzielę zapraszamy na Górkę Słowiańską od godziny 12.00 do 18.00 – mówi Mary Sadowska-Łakomy, fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja.

Bardzo ciekawą kampanię prowadzi fundacja V4Sport, gdzie w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności będzie można przyjść i poćwiczyć sobie z trenerem na różnych przestrzeniach parkingowych na przykład piłkę nożną, akrobatykę albo karate – mówi Iwona Frydryszak.

I nie tylko. Dla całych rodzin oferujemy też i bardzo serdecznie zapraszamy na grę terenową, na którą można się zgłaszać na godzinę 11 i 12. To jest gra, która zaprasza na spotkanie się z Wrocławiem z przeszłości, ale też spojrzenia w przyszłość. Będzie to się odbywać na trasie pierwszej linii tramwajowej, która kiedykolwiek jeździła po Wrocławiu, czyli na trasie jedynki. Więc bardzo wiele atrakcji i zachęt do tego, żeby spędzić ten dzień rodzinnie, w sposób zrównoważony, ale też po prostu odpoczywając z nami na Górce Słowiańskiej – mówi Mary Sadowska-Łakomy.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy