eWinner Gwardia Wrocław zaczyna ligową walkę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
eWinner Gwardia Wrocław właśnie tak będzie się nazywała drużyna męskiej siatkówki, która powalczy o najwyższe miejsce na zapleczu PlusLigi. Nowy sponsor to legalny polski bukmacher, który na rynku działa od roku. Sportową rywalizację wspiera na różnych polach, teraz przyszedł czas na siatkówkę w gwardyjskim wydaniu.

Cały nasz zarząd szuka sposobu, żeby pokazać się wśród najlepszy zespołów w Polsce. Naszym ambasadorem jest Marcin Gortat, a oprócz tego sponsorujemy 1. Ligę żużla. Teraz chcemy zacząć coś nowego – mówi Jan Konikiewicz, pełnomocnik zarządu eWinner.

– Tak naprawdę od razu znaleźliśmy wspólną energię, dobre porozumienie. Negocjacje nie trwały długo – dodaje Łukasz Tobys, prezes eWinner Gwardii Wrocław.

Z nową nazwą Gwardziści po ponad półrocznej przerwie 22 wrześnią rozpoczynają ligowe zmagania od meczu z AZS-em AGH Kraków w hali Orbita. Niezależnie od roli w zespole, każdy czuje nadchodzące emocje.

No super, to już się zaczyna. Jestem bardzo podekscytowany i pewny swojej drużyny – przyznaje Krzysztof Janczak, trener eWinner Gwardii Wrocław.

Dziwnie się czuję. Już trochę zapomnieliśmy, jak to jest organizować mecz. Cieszę się, długo na to czekaliśmy – mówi prezes.

Spróbujemy opanować emocje i zagrać, to co potrafimy – dodaje Arkadiusz Olczyk, kapitan eWinner Gwardii Wrocław.

Choć zespół ma przed sobą zawsze jeden spójny cel, to każda jego część ma z tyłu głowy jeden – swój własny. 

Nie pompujemy balonika. Chcemy dobrze rozegrać ten sezon. Celujemy w pierwszą czwórkę, ale jeśli awas będzie blisko, to tym lepiej – tłumaczy prezes.

– Każdy mecz po kolei. Wiadomo, cel jest jasny, ale każdy krok jest równie istotny – twierdzi kapitan. 

Już jako zawodnik zawsze mierzyłem najwyżej, teraz jako trener nie jest inaczej – podkreśla trener.

W tym wieku zacząć grę w takiej drużynie to super sprawa. Mam nadzieję, że dam radę i nie będę się stresował – przyznaje Tytus Nowik, zawodnik eWinner Gwardii Wrocław.

Tytus Nowik do zespołu dołączył na ostatniej prostej przed ligą. A wszystko za sprawą Mistrzostw Europy U-18, gdzie razem z drużyną wywalczył brązowy medal. 

Dopiero dołączyłem do zespołu, poznajemy się. Czuje się bardzo dobrze, starsi chłopaki dużo pomagają – podsumowuje młody siatkarz. 

Gwardziści sezon rozpoczną przy wsparciu własnych kibicach, ale już 26 września zagrają pierwsze wyjazdowe spotkanie z częstochowskim Norwidem.

 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy