Wystawy światowe to idealna okazja dla państw z całego świata do promowania i prezentowania regionalnego dorobku kulturalnego, naukowego i technicznego. W tym roku polskie hasło na Expo w Dubaju to „Polska kreatywność inspirowana naturą” – to hasło, które szczególnie pasuje do dynamicznie rozwijającego się regionu dolnośląskiego. Zarówno pod kątem turystycznym, jak i biznesowym, dlatego w dniach od 2 do 8 grudnia wraz z przedstawicielami województwa do Dubaju pojedzie grupa 20 przedsiębiorców.
Chcemy pokazać nasz region jako właśnie taki region, który jest tygrysem, jeżeli chodzi o regiony Europy. Tu powstaje najwięcej miejsc pracy w regionach Unii Europejskiej. Chcemy pokazać też ogromną przychylność władz do wszelkiego rodzaju biznesu, jaki jest na świecie. Expo w Dubaju – to nie tylko Emiraty Arabskie, to praktycznie cały świat, nie może tam zabraknąć Dolnego Śląska – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.
W dolnośląskiej sekcji pawilonu polskiego pojawi się interaktywna ekspozycja przygotowana we współpracy z wrocławskim centrum wiedzy o wodzie Hydropolis oraz prezentacja znaczenia wody w życiu człowieka i jej wpływu na klimat ziemi. Temat wody w ramach ekspozycji stanowić będzie tło dla prezentacji potencjału Dolnego Śląska, w tym w kontekście turystyki medycznej.
My z naszymi instalacjami ruszymy w podróż jeżeli chodzi o logistykę, natomiast one dotrą na początku grudnia. 1 grudnia przez dwa tygodnie wszyscy wystawcy będą mogli oglądać nasz pokój, który będzie składał się z szeregu eksponatów. Najważniejszym i takim najciekawszym eksponatem jest drukarka wodna, specjalnie skontrowana na okoliczność wystawy Expo. Są też kryształy symbolizujące polskie rzeki w czasie zimy, są filiżanki, które z kolei symbolizują dobra surowce, które u nas na Dolnym Śląsku wydobywamy lub obrabiamy – ceramika i miedź. No i jest jeszcze szereg innych ciekawych instalacji – zdradza Witold Ziomek, prezes MPWIK S.A. we Wrocławiu.
Przygotowaliśmy oczywiście piękną wystawę związaną z wodą, z energią, z żywiołami, ale w oparciu o nasze Hydropolis, czyli spółkę MPWiK, które w tym roku obchodzi 150-lecie. Całą tę historię, w jaki sposób we Wrocławiu podchodzimy do nowoczesnych rozwiązań, związaną z gospodarką wodną i odpadami, ale również takim podejściem ekologicznym, prawdziwie zrównoważonym podejściem do rozwoju nowoczesnej metropolii – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.
Mam nadzieję, że osoby odwiedzające wystawę światową, a także później odwiedzające Hydropolis, będą zachwycone efektem, bo przecież o to nam chodzi. Dla nas najważniejsze jest zadowolenie naszych klientów, mówienie o wodzie, a robimy to bez przerwy. Wiemy, jak to pokazywać i stąd zadowoleni nasi klienci, a z drugiej strony promować się tak, aby coraz więcej osób odwiedzało Wrocław, a także Hydropolis -dodaje Marcin Garcarz, wiceprezes MPWIK S.A. we Wrocławiu.
Na Expo 2020 prezentuje się ponad 190 krajów, nasz kraj nastawił się przede wszystkim na promocję gospodarki i ekologii, ale nie zabraknie też elementów kultury i sztuki.