Fałszywy alarm bombowy w milickim szpitalu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Milicki Centrum Medyczny doszło od fałszywego alarmu bombowego. Dzięki sprawnej interwencji służbo porządkowych udało się uniknąć ewakuacji całego szpitala.

Dostałem informacje od właściciela lokalnej telewizji, że odebrał anonimową wiadomość o podłożeniu bomby w milickim szpitalu. Poinformowałem prezesa szpital, burmistrza  i starostę Milicza. Od razu zwołaliśmy sztab kryzysowy w placówce – mówi Andrzej Szandera, wiceprezes Milickiego Centrum Medycznego.

Przyjechały wszelkie służby. Policja zaczęła przeszukiwać parter, dach i reszta budynku – dodaje Andrzej Oćwieja, prezes Milickiego Centrum Medycznego.

Gdy tylko władze szpitala dowiedziały się o ładunku, wezwały policję i straż pożarną. Służby przeszukały budynek i zweryfikowały kto, w tym dniu odwiedził placówkę. Udało się uniknąć  ewakuacji całego szpitala. 

Z tą sytuacja szybko sobie poradziliśmy. Po działaniach policjantów i strażaków udało się ustalić, że podobne zdarzenia miały miejsce w szpitalu w Ostrowie Wielopolskim i Kaliszu – przyznaje wiceprezes. 

Sprawcą okazał się mieszkaniec Krotoszyna. Piotr Lech – Burmistrz gminy Milicz tuż po zdarzeniu był oburzony.

Jakby mało było strachu związanego z koronawirlsem, to jeszcze alarm bombowy w milickim szpitalu. Zapytałem publicznie kim trzeba być, żeby w takiej sytuacji zrobić coś takiego – podsumowuje Piotr Lech, Burmistrz gminy Milicz.

Sprawca został zatrzymany i czeka na postawanie zarzutów.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy