Fashion Calling we Wrocław Fashion Outlet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Moda, którą cechuje jakość - to główne przesłanie Fashion Calling, które obywa się we Wrocław Fashion Outlet w ostatni weekend sierpnia. Z jednej strony to znane marki, a z drugiej moda zero waste. To wszystko tuż przed sezonem jesienno-zimowym.

-Są to dwa dni targów modowych. Organizujemy je pod koniec sierpnia, dlatego że jest to okres przygotowywania się do sezonu jesiennego. Dla wielu osób jest to czas przygotowywania się do szkoły, do powrotu do pracy, dlatego chcemy dać wrocławianom dostęp do marek, które na co dzień nie są dostępne we Wrocławiu. Stąd też można w naszym centrum odwiedzić dzisiaj stoiska projektantów topowych polskich marek. Jest to Maciej Zień, Łukasz Jemioł, Lidia Kalita, czyli osoby, które prowadzą swoje autorskie marki modowe. Jest to też marka Warsaw Saints znana ze swoich kolekcji Basic. Można też skorzystać z oferty warszawskiego Concept Store TFH, który prezentuje tutaj marki ukraińskie – mówi Marek Włoch, marketing manager Wrocław Fashion Outlet.

-Mamy trochę taką misję edukacyjną, lubię wyjechać poza mury Concept Store, żeby pokazać marki projektantów, których mamy w swoich ścianach poza Warszawą. Przede wszystkim jakość i ponadczasowość i jeszcze sądzę, że zawsze trzeba kupować dla siebie. Nie starać się szukać własnego stylu, bo czasami sądzę, że jest tak, że jakiegoś jednego sezonu nie możemy sobie nic kupić, bo są takie tendencje i trendy w sklepach, które nie pasują. Czasami jest taki sezon, że możemy sobie kilka rzeczy kupić i na tym polega świadomość – mówi Tomasz Bozlewicz, współwłaściciel TFH Koncept.

-Na targach Fashion Calling dostępne są także stoiska Zero Waste, Slow Fashion czyli Panatypa. Jest to concept store, który oferuje modę vintage oraz wyprzedaż szafy „Cajmel” twórczyni z Instagrama – mówi Marek Włoch, marketing manager Wrocław Fashion Outlet.

-Przyjechałam z wyprzedażą mojej szafy, bo bardzo lubię modę z drugiej ręki, bardzo wspieram ten ruch. Dlatego tutaj jestem, przywiozłam swoje perełki, rzeczy których już nie noszę, żeby znalazły tutaj nowych właścicieli- mówi Karolina Ościk-Alama, influencekra modowa.

Goście Wrocław Fashion Outletu przedstawiali wizję mody zero waste, która jest coraz bardziej popularna.

-Zaczynając od tego, że to są pojedyncze rzeczy, unikatowe egzemplarze, przechodząc przez to, że jest to proekologiczne, a więc gdyby współcześnie świadomość konsumenta rośnie na temat jak bardzo zanieczyszcza np. naszą planetę branża odzieżowa. To jest też jakiś tam sposób walki z tym. Można tutaj kupić naprawdę ubrania wysokiej jakości, ze świetnych materiałów coś, co normalnie w sklepie kosztuje horrendalne kwoty, a tutaj jest to w cenach przystępnych. Więc chociażby te trzy zalety- mówi Radosław Pawłowski, właściciel Vintage Shop Panatypa.

-Z mojego punktu widzenia to nie chodzi o to, czy my kupujemy rzeczy zero waste, vintage czy rzeczy nowe, ale bardziej mi się wydaje, że w tym wszystkich chodzi o jakość tego wszystkiego, bo czasami rzecz nowa może służyć 20 lat itd. Z tego, że my będziemy kupować coś, co jest zero waste i nam się rozpadnie po 2 tygodniach, nie ma żadnej korzyści. Więc sądzę, że tutaj trzeba przy tym wszystkim bardzo mieć przemyślane decyzje – mówi Tomasz Bozlewicz, współwłaściciel TFH Koncept.

-Zapraszam was serdecznie na Fashion Calling, jesteśmy dzisiaj tutaj do 21:00 – mówi Karolina Ościk-Alama, influencekra modowa.

-Serdecznie zapraszam na Fashion Calling, zapraszam do Wrocław Fashion Outlet. Przedstawiamy niszowych projektantów i znanych projektantów z Polski. Naprawdę tutaj można się nie tylko zakupić, ale naprawdę poznać te marki, które są niezależne i konceptualne – mówi Tomasz Bozlewicz, współwłaściciel TFH Koncept.

Fashion Calling we Wrocław Fashion Outlet trwa 27 i 28 sierpnia.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy