Ferie w mieście bez nudy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyjazdy w góry na obozy sportowe czy na kolonie. Ferie to okres, kiedy uczniowie mają wolne, ale nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby w ciekawy sposób spędzić ten czas.

Ferie w mieście nie muszą być nudne, bo miejskich atrakcji oferowanych przez instytucje kultury i edukacji jest sporo. Można wybrać się na warsztaty do muzeum lub wziąć udział w półkoloniach.W Hydropolis przez całe ferie odbywają półkolonie tematyczne. Przez pięć dni dzieci poznają zasady zdrowego żywienia, historię edukacji czy komunikacji, a także rozmawiają o sporcie i aktywnie spędzają czas.

Przez dwa tygodnie przyjmujemy uczestników i uczestniczki w wieku od 6 do 12 lat na pięciodniowe turnusy. Każdy dzień jest tematyczny. Dzieciaki spędzają czas w innych, nie tylko w Hydropolis, ale też w innych atrakcjach turystycznych. Oprócz tego mamy sportowy piątek i biorą udział w profesjonalnych treningach z klubami sportowymi z Wrocławia – mówiła Monika Domaradzka menadżerka Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Kiedy pada śnieg w czasie ferii parki i skwery są oblegane. Dzieci aktywnie spędzają czas na dworze, ale kiedy pogoda nie dopisuje można zabrać podopiecznych np. do muzeum na spotkanie ze sztuką. W Muzeum Etnograficznym we wtorki i piątki odbywają się warsztaty dla najmłodszych

– Zapraszamy na warsztaty feryjne do Muzeum Etnograficznego we Wrocławie, oddział Muzeum Narodowego. We wtorki i piątki spotykamy się o godzinie 12, zapraszamy rodziny z dziećmi, szczególnie młodsze dzieci. Zapraszamy z rodzicami, opiekunami, dziadkami. Będzie można wspólnie wykonać różne rzeczy, serwetki, rysunki. Będziemy się bawić, malować. Mam nadzieję, że każdego to ucieszy, również rodziców – mówiła Olga Bodzan z Muzeum Etnograficznego oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

W Pawilonie Czterech Kopuł zajęcia przygotowano dla małych i dużych. Tutaj odbywają się spotkania ze sztuką inspirowane twórczością artystów, których prace można podziwiać w muzeum

– Już w najbliższą sobotę o 11 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na takie typowe zajęcia feryjne dla nich, ale mamy też propozycje dla dorosłych o godzinie 14 mamy także warsztaty dla dorosłych, ale nie tylko dla dorosłych. Dorośli mogą przyjść ze swoimi dziećmi, za to z tłumaczeniem na polski język migowy. I koleżanka będzie opowiadać o pracach konceptualnych, między innymi o pracy Ryszarda Winiarskiego. „Kiedy przypadek i słowa rządzą obrazem” to jest tytuł tych warsztatów. – mówiła Iwona Gołaj z Pawilonu Czterech Kopuł oddziału Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Część zajęć dla najmłodszych jest bezpłatna, a za część trzeba zapłacić, jednak ceny potrafią być bardzo przystępne. Warsztaty w muzeum kosztują od 5 złotych w górę.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy