Ferie we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ferie zimowe to doskonała okazja, aby dzieci odkryły w sobie pasje i zainteresowania. Pomóc w tym mogą różne wrocławskie instytucje.

Jedną z nich jest Młodzieżowy Dom Kultury Krzyki. Warsztaty artystyczne tam organizowane są urozmaicone i różnorodne.

Spróbowaliśmy podzielić zajęcia według pasji artystycznych: tanecznych, plastycznych, wokalnych, muzycznych, instrumentalnych – wymienia Małgorzata Brodzińska, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury Krzyki.

Przykładem aktywności, która wszechstronnie rozwija dzieci jest taniec. Zajęcia nie tylko rozwijają artystycznie, ale są też formą sportu

Taniec rozwija koordynację, ćwiczy poczucie rytmu, umuzykalnienie, szukanie fraz muzycznych i rozwija ruchowo – wyjaśnia Monika Kamska, nauczycielka tańca.

Nad dziećmi będą czuwać przygotowani nauczyciele. Forma zajęć będzie przystosowana do wieku uczestników.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku szkolnym, które mają teraz przerwę w zajęciach, czyli dla dzieci od siódmego do dziewiętnastego roku życia – informuje Brodzińska.

Swoją ofertę dla rodzin przygotowało również wrocławskie ZOO. W ramach Egzotycznych Spotkań zwiedzający będą mogli poznać Afrykarium.

– Można spotkać się z opiekunami zwierząt i zadać im pytania. Można zapytać o to co zwierzęta jedzą, jak mają na imię, jakie są ich upodobania. Tych pytań jest ogromna ilość. Przede wszystkim można zobaczyć pewne rzeczy w bliska, a niektóre nawet i dotknąć – opowiada Paweł Kurzydło, edukator z wrocławskiego ZOO.

Największe wrażenie na dzieciach robią rekiny oraz ogromne hipopotamy. To jednak nie jedyne ciekawe zwierzęta, które można tu zobaczyć.

Manaty to wyjątkowy gatunek. W Polsce jedynie we Wrocławiu można je oglądać – mówi Kurzydło.

Przez najbliższe dwa tygodnie wiele dzieci na Dolnym Śląsku będzie spędzać czas na tego rodzaju półkoloniach. Rozrywka połączona z nauką i rozwojem spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy