Ferie zimowe 2024. Półkolonie w Sycowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ferie na Dolnym Śląsku trwają w najlepsze. W tym roku wyjątkowo spadło dużo śniegu, więc pogoda dopisuje dobrej zabawie. Pierwszy tydzień ferii już dobiegł końca między innymi w Sycowie. Tutaj przejechaliśmy z kamerą, żeby zobaczyć jak dzieciaki się bawiły. Przez cały tydzień miały one różne zajęcia, w różnych lokalizacjach na terenie gminy: w Centrum Kultury w Sycowie, w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Szkole Podstawowej nr 3 w Sycowie.

Mi bardzo podobały się ferie. W każdej chwili coś robimy, jeździmy w różne miejsca. Przykładowo byliśmy w Parzynowie w Obserwatorium Astronomicznym, w Muzeum Bombek w Miliczu. 

-Ferie są bardzo fajne, bo jakieś zajęcia plastyczne będziemy robić, kino, dużo rzeczy jest fajne.Robiliśmy jeszcze bałwany i byliśmy na spacerach. 

Jest fajnie, bo zawsze robimy jakieś fajne rzeczy, a dzisiaj będziemy malować farbami. 

-O proszę. Słyszałam też, że między innymi będzie jakiś pokaz filmowy. 

-Tak.

-Co będziecie oglądać? 

-Smerfy.

– Mi się podobały zajęcia sportowe w MOSirze. Na przykład też mi się podobało na wycieczce w Miliczu, w Fabryce Bombek i w Muzeum Bombek. 

Takie eliksiry z różnych przypraw robiliśmy. Ja na przykład robiłam eliksir z tęczy – mówią uczestnicy półkolonii w Sycowie.

Realizujemy również elementy programu rekomendowanego. Bardzo mocno skupiamy się na emocjach, o nich rozmawiamy każdego dnia, tak rozpoczynamy dzień i również kończymy, czyli sprawdzamy, jak nasze dzieci czują się rano i jak nasze dzieci czują się kończąc dzień. Z informacji zwrotnych wynika, że dzieci są bardzo zadowolone, przeszczęśliwe, wykończone wieczorem padają rodzicom. Więc myślę, że korzyść jest obopólna i dla dzieci, i dla rodziców – mówi Katarzyna Wojciechowska, stowarzyszenie Apertus Mito.

Odwiedziliśmy również półkolonie, które zostały zorganizowane przez oleśnickich harcerzy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie.

Mi się dotychczas podobało rzucanie się śnieżkami i jazda na sankach. Jeszcze to, że mamy tyle czasu wolnego, to bardzo fajne jest. Pani Marta organizuje dużo ciekawych zajęć. Gramy w mafię, gramy w różne gry planszowe i mamy zorganizowane dużo czasu na powietrzu. 

-Jest naprawdę fajnie, tak jak koleżanka powiedziała, gramy w mafię i różne takie tego typu gry. Bardzo mi się podoba i chciałabym też za rok przyjść tutaj na te półkolonie – mówią uczestnicy półkolonij w Sycowie.

Ciekawe i rozmaite zajęcia mieli też uczestnicy półkolonii, które odbyły się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie.

Każdy dzień był tematyczny, był dzień sportu, dzień dinozaura. Wczoraj robiliśmy wykopaliska, kopaliśmy szkielety. Dzisiaj jest escape room z karnawałem, więc takie zakończenie finałowe, żeby dzieci mogły też poszaleć. Robiliśmy też survival, sztukę przetrwania, które prowadził mąż. Chciał, żeby właśnie dzieciaki zobaczyły, że sztuka przetrwania to nie tylko, że tak powiem, rozpalenie ogniska i ugotowanie posiłku, to też zadbanie o miejsce. No i tak właściwie cały czas szybko mija im – mówi Kamila Smółkowska-Bernaś, Lisi Zakątek.

Ogólnie to robimy dużo fajnych rzeczy, są zajęcia sportowe, rywalizacje. Więc jest fajnie. 

-Widzę, że macie tu jakieś karnawałowe rzeczy?

-Tak, bo dzisiaj akurat mamy karnawał. 

-Same robiliście te maski? 

-Tak jest.

-Mi się najbardziej podobało escape room.

 -A co tam takiego robiliście? 

-Rozwiązywaliśmy zadania i biegaliśmy po dużej sali i szukaliśmy. 

-Mnie się najbardziej podobało jak podpalaliśmy ognisko. 

-Czyli jesteś zadowolona z półkolonii?

-Jestem zadowolona.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy