Ferie zimowe na Dolnym Śląsku. Kobierzyce pełne atrakcji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ferie na Dolnym Śląsku już się rozpoczęły i potrwają do 29 stycznia. W Kobierzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji jak zwykle mnóstwo atrakcji.

– Gry planszowe, jest skakanka, dmuchańce, zajęcia karate, zajęcia koszykówki, zajęcia piłki ręcznej, piłki nożnej, badmintona i pierwszy raz w tym roku znakomita obsada naszych instruktorów proponuje też tańce – mówi Sebastian Słobodzian, Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Jesteśmy trenerami tańca sportowego, olimpijskiego i ja prowadziłam zajęcia video dla dzieci, czyli dzieci tworzyły choreografię odtwarzając video. W tym sezonie jest modne italo disco, więc tańczyliśmy italo disco – mówi Maja Pięta, instruktorka tańca KOSiR.

– Ja prowadziłem break dance – mówi Nikita Wasilewicz, instruktor tańca KOSiR.

– Na półkoloniach najbardziej nam się podobają dmuchańce i nasz opiekun – to jest pan od karate. Bardzo nas dociska i teraz mamy od niego zakwasy.

– Właśnie skończyliśmy teraz zajęcia z panią Mają od tańców i właśnie mi się to też bardzo podobało.

-Będziemy za chwilę bawić się na dmuchańcach. A najlepsze są chyba też tańce – mówią uczestniczki ferii w Kobierzycach.

– Dzieci są bardzo zadowolone. W paru szkołach Nikita prowadzi zajęcia break dance i jest bardzo duże zainteresowanie. Chcieliśmy dodać, że break dance jest w tym roku na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu – mówi Maja Pięta, instruktorka tańca KOSiR.

Zajęcia sportowe to nie wszystko. W gminnej ofercie są także zajęcia artystyczne w czterech różnych miejscowościach.

– W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wysokiej, w Tyńcu Małym, w Bielanach Wrocławskich oraz w Szkole Podstawowej w Kobierzycach. W tym roku to są zajęcia o tematyce „Wyprawa w kosmos”, czyli wszystko związane z kosmosem. Dzieje się to teraz u nas na półkoloniach. Dzieciaki będą miały okazję stworzyć własny skafander. Tworzą też również rakiety – mówi Marta Filas-Wrona, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Miejsca zarówno na zajęcia sportowe, jak i artystyczne rozeszły się jak świeże bułeczki.

– Niestety – miejsca już są zajęte. Każda grupa ma 30 uczestników. W pierwszym tygodniu jest 30 uczestników i w drugim tygodniu również 30 uczestników – mówi Sebastian Słobodzian, Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– Na pierwszy turnus mamy 10 grup, natomiast w drugim będzie 11 grup. Każda grupa liczy 15 osób. W listopadzie prowadziliśmy rekrutację, natomiast pojedyncze osoby się wymieniają, ale to ze względów głównie chorobowych – mówi Marta Filas-Wrona, Kobierzycki Ośrodek Kultury.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy