Ferie zimowe to dobry czas na aktywny wypoczynek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
15 stycznia na Dolnym Śląsku rozpoczynają się ferie zimowe. To dobry czas, aby spędzić go aktywnie. W Szklarskiej Porębie wśród oferty są nie tylko jazda na nartach, ale również piesze wędrówki.

– Warto przyjechać nie tylko na weekend. Warto przyjechać na dłuższy wypoczynek. Na pewno przyniesie on więcej korzyści niż tylko weekendowy pobyt. Tym bardziej, że zbliżają się ferie, a zima w Góry Izerskie wróciła. Zrobiło się bardzo mroźno. Są niewielkie opady śniegu, ale mróz dopisuje. W Szklarskiej Porębie Jakuszycach na trasach biegowych mamy przygotowanych około 40 kilometrów właśnie specjalnie przygotowanych tras biegowych. Są to trasy bardzo zróżnicowane dla ludzi, którzy są sportowcami, wyczynowcami, ale także dla całych rodzin z dziećmi. Są to bardzo piękne tereny, zróżnicowane w lesie. Jest tam piękny klimat, bardzo czyste powietrze i na pewno warto tam pojechać — mówi Aneta Kubiela, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

Ferie zimowe kojarzą nam się głównie z szaleństwem na śniegu, ale jeśli aura będzie niesprzyjająca, to Szklarska Poręba ma pełen wachlarz innych propozycji.

– Spacer jest najprostszą formą aktywności fizycznej, najłatwiejszą, niewymagającą żadnego sprzętu. Szklarska Poręba oferuje szlaki turystyczne, które są dostępne również zimą. W tych niższych partiach nie trzeba chodzić wysoko w góry po śniegu. Wodospad Kamieńczyka, Chybotek, Złoty Widok to są te miejsca, takie najciekawsze, które warto odwiedzić w Szklarskiej Porębie. Można też – i zachęcamy do tego – odwiedzić muzea, które w Szklarskiej Porębie są. Muzeum z minerałami, Muzeum Ziemi, Muzeum Mineralogiczne, a także to, z czego słynie Szklarska Poręba, czyli Leśna Huta. Tam zobaczymy na żywo pokaz produkcji szkła. Bardzo charakterystyczna rzecz dla Szklarskiej Poręby — mówi Krystian Bromblik, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

Trasy biegowe w Jakuszycach to doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców.

– Jeżeli ktoś nie ma swojego sprzętu, nie potrafi biegać, może go wypożyczyć, może wynająć sobie instruktora i nauczyć się. Piękne warunki i na pewno warto tam pojechać. Następną fajną rzeczą jest to, że nie trzeba koniecznie jechać tam własnym samochodem. Ze stacji Szklarska Poręba Górna odjeżdża pociąg co godzinę w sezonie zimowym od godziny 8:30 i tym pociągiem dojeżdża się już do samych tras biegowych — mówi Aneta Kubiela, Referat Promocji Miasta Szklarska Poręba.

15 stycznia zaczynają się ferie zimowe nie tylko dla województwa dolnośląskiego, ale również dla mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy