Ferie zimowe we Wrocławiu. Bogata oferta dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ferie zimowe w województwie dolnośląskim rozpoczną się 15 stycznia i potrwają do 28 stycznia. W tym czasie różne instytucje, m. in. placówki oświatowe i domy kultury organizują dla dzieci półkolonie zimowe. Na warsztaty i zajęcia wciąż można się zapisywać, ale lepiej nie odkładać tego na ostatnią chwilę.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne, muzyczne, przyrodnicze oraz wycieczki do kina, muzeów i zoo – to niektóre z propozycji zimowych zajęć organizowanych przez wrocławskie placówki oświatowe.

  • Wrocław jak co roku dla najmłodszych wrocławian przygotował szeroką ofertę półkolonii, więc jak oni zostaną w tym czasie we Wrocławiu, to naprawdę nie będą się nudzić. W tym roku około 45 placówek oświatowych, szkół i młodzieżowych domów kultury zaprasza właśnie na półkolonie i sale otwarte. Są to zajęcia dla tych najmłodszych dzieci, dla których rodzice szukają opieki z gwarancją atrakcyjnych zajęć – mówi Monika Dubec, Wydział Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Półkolonie w szkołach organizowane są przeważnie w godzinach 07.00-17.00.

  • Radzę nie odkładać tego na ostatnią chwilę, bo naprawdę te zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Nieraz jest tak, że na przykład Krzysiu powie: „mamo, tutaj kolega zapytał i wiem, że idzie na te ferie, również drugi kolega idzie, zapisz mnie”. Bo naprawdę dzieci nie kojarzą tego, że idą do szkoły, tylko że idą na bardzo fajne zajęcia, gdzie się bawią. I są wśród znajomych. Jeżeli chodzi o półkolonie, to organizowane są one w takim tygodniowym cyklu. I tydzień takiecj ferii w szkole kosztuje mniej więcej około 300 zł plus koszt posiłku. A sale otwarte są zajęciami bezpłatnymi, ale tu również obowiązują zapisy – dodaje Monika Dubec, Wydział Komunikacji Społecznej UM we Wrocławiu.

Swoją ofertę na ferie zimowe przygotowały również instytucje miejskie. W Hali Stulecia na najmłodszych czekają dwa turnusy warsztatów.

  • W pierwszym tygodniu będzie można zostać super bohaterem i spróbować ocalić naszą planetę przed kryzysem klimatycznym, przed zalewem plastików. Będziemy się zastanawiać, jak z mocami super bohaterów moglibyśmy sobie poradzić z tymi największymi problemami naszego świata. W drugim tygodniu przeniesiemy się w czasie, przeniesiemy się i będziemy małymi detektywami, pomocnikami Maxa Berga, któremu skradziono przepis na najważniejsze, czyli na nasz beton. Więc każdy z turnusów będzie trochę inny, ale obydwa będą miały jeden punkt wspólny, czyli architekturę – podkreśla Tomasz Myszko-Wolski, rzecznik prasowy Hali Stulecia we Wrocławiu.

Szczegóły dostępne są na stronie Hali Stulecia. Ostatnie wolne miejsca znaleźć można na zajęciach prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Treningowe SPARTAN.

  • Na dwóch lodowiskach będziemy organizowali półkolonie. Będą tu półkolonie łączone po to, aby te dzieci miały takie bardziej atrakcyjne te ferie. Także tutaj przy ulicy Wejherowskiej mamy taką półkolonię łączoną pływanie z łyżwiarstwem. Przy ulicy Spiskiej mamy tenis łączony również z łyżwiarstwem. Mamy dwie półkolonie piłkarskie przy ulicy Lubińskiej na Szczepinie i na Krajewskiego na Sępolnie i taką ogólnorozwojową półkolonię przy ulicy Hallera. Także w obiektach sportowych praktycznie w pięciu miejscach we Wrocławiu każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

W trakcie półkolonii dzieci mają zapewnioną opiekę instruktorów i opiekunów.

  • Tutaj dziecko uczy się, jak dobrze jeździć na łyżwach, jak dobrze grać w tenisa, czyli nie nabierać tych złych nawyków. Także bardzo fajnie spędzony czas, dzieci chętnie przychodzą i chętnie wracają. Nie mogły się doczekać na każdy następny dzień takiej półkolonii – podsumowuje Maciej Moczko, rzecznik prasowy WCT Spartan.

Szczegóły można znaleźć na stronach poszczególnych instytucji.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy