Festiwal ,,Europa na widelcu” powraca po dwóch latach przerwy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po dwóch latach przerwy na wrocławski rynek wraca festiwal kulinarny ,,Europa na Widelcu". W tym roku festiwal potrwa od 27 maja do 5 czerwca, wydarzeniu tradycyjnie patronuje Robert Makłowicz, polski krytyk kulinarny oraz podróżnik.

Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się we Wrocławiu w 2009 roku. Wtedy zorganizowano ucztę we wrocławskim rynku mającą uczcić rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Od tego czasu inicjatywa została wpisana na stałe w wydarzenie kulturalne miasta. Niestety, przez pandemię festiwal został odwołany dwa lata z rzędu.

Cieszymy się z tego faktu, że będziemy mogli ponownie delektować się smakami i zapachami różnych kuchni europejskich. W tym roku dominująca będzie kuchnia ukraińska i polska, z wiadomych przyczyn – mówi Krzysztof Szłapka, biuro prasowe urzędu miasta Wrocławia.

,,Europa na Widelcu” oferuje mnóstwo wydarzeń dla smakoszy i jest okazją do zjedzenia przysmaków z różnych państw Europy.

To będzie kilkanaście stanowisk każdej kuchni, z różnych krajów. Zakładam, że będzie to m.in. kuchnia: niemiecka, włoska, hiszpańska. W tym duchu hasła ,,Europa na Widelcu”, będzie rzeczywiście można skosztować przysmaków i potraw z każdej kuchni europejskiej – dodaje Krzysztof Szłapka.

A jakie smaki najbardziej trafiają do serc i żołądków mieszkańców Wrocławia?

Preferuję kuchnię włoską, może nie jem teraz włoskiej kanapki, ale generalnie preferują włoską kuchnię.

Zależy od nastroju, ale najbardziej lubię kuchnię włoską, kuchnię francuską, ale nie taką typową na maśle, tylko tą z sałatami.

Właściwie lubię każdą kuchnie, byle byłaby smaczna. Chyba najbardziej to włoszczyzna mi leży – mówią wrocławianie.

Nieodłączną częścią imprezy jest współinicjator festiwalu ,,Europa na Widelcu”, Robert Makłowicz, człowiek legenda, którego Polakom i wrocławianom nie trzeba przedstawiać.

– Robert Makłowicz to wiadomo, że dobre jedzenie!

To jest ikona kuchni.

To co proponuje w telewizji wygląda interesująco – mówią mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska.

Pan Robert zapowiedział, że pojawi się na wrocławskim rynku i że będzie tak jak zawsze patronował ,,Europie na Widelcu” – zdradza Krzysztof Szłapka.

Wielki finał festiwal odbędzie 4 czerwca i zostanie uczczony wielką europejską biesiadą.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy