Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na mapę Wrocławia powrócił Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. W tym roku będzie to już 24. edycja tego wydarzenia, która zawsze odbywa się na przełomie czerwca i lipca. Festiwal jest poświęcony muzyce kameralnej i różnym jej gatunkom.

Będą koncerty jak zwykle orkiestry Wratislavia przede wszystkim. Również zaproszeni są soliści do koncertu Szopena, młody wiolonczelista do koncertu Haydna. Będą kwartety, będą tria, skrzypce z dwoma gitarami. Między innymi taki można powiedzieć luźniejszy koncert, który jak zwykle w takim cyklu robimy jest to koncert, na który została zaproszona Magda Umer – zapowiada Jan Stanienda, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”.

Startujemy w piątek 25 czerwca. Pierwszy koncert inauguracyjny odbędzie się na przepięknym dziedzińcu Arsenału, na którym już są postawione namioty, które są zadaszeni w widowni i sceny. Martwimy się trochę o deszcz, ale za bardzo nim się nie przejmujemy – mówi Tomasz Kwieciński, dyrektor organizacyjny Festiwalu Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”.

Festiwal Muzyki Kameralnej na dobre wpisał się do kalendarza muzycznych wydarzeń Wrocławia. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się łącznie 9 koncertów. Artyści już bardzo stęsknili się za występami z udziałem publiczności i nie kryją swego zadowolenia z tego, że będą mogli ponownie zagrać na żywo.

Jesteśmy jakby przepojeni radością. My jako artyści, że możemy zacząć koncertować, melomani jako odbiorcy, że mogą w końcu dzisiaj przyjść zasiąść w spokoju i posłuchać muzyki na żywo – podkreśla Jan Stanienda.

Festiwal potrwa do 4 lipca. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie www.wieczorywarsenale.eu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy