Festiwale kina plenerowego we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Są tacy, którzy czekali na te atrakcje przez cały rok, bo kino plenerowe jest niewątpliwą atrakcją każdego miasta. Jeśli jeszcze do tego dodam, że we Wrocławiu będą 2 kina plenerowe to już możemy mówić o prawdziwej kumulacji, bo kino plenerowe powstaje przy Centrum Historii Zajezdnia oraz w samym centrum miasta - na wrocławskim rynku.

Do Centrum Historii Zajezdnia powraca letnie kino pod chmurką, na świeżym powietrzu.  Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2017 roku. Wydarzenie jest przewidziane dla 150 osób. Można także oglądać filmy nie wychodząc z samochodu. Wstęp jest całkowicie bezpłatny. Seansy będą odbywać się co piątek o godzinie 21.30.

Jeśli pogoda jest piękna – przychodzą sobie widzowie i zasiadają wygodnie na naszych leżakach. Mamy taką atmosferę, właśnie, letniego pikniku. To wszystko za darmo. A w razie gorszej aury można w swoim wygodnym fotelu samochodowym oglądać film na ekranie, a dźwięk można puścić odpowiednio regulując częstotliwość w radiu. Także jesteśmy gotowi na każdą ewentualność – mówi Juliusz Woźny, Rzecznik Prasowy Centrum Historii Zajezdnia

Repertuar jest różnorodny. Będzie można obejrzeć m.in. „Czym chata bogata!”, „Na rauszu”, „Nie ma mowy”.

 – Naprawdę repertuar rozległy, niepozbawiony też jakieś głębszej refleksji. No czasami o takim charakterze wręcz społeczno- politycznym. Myślę, że coś dla każdego. Każdy znajdzie jakąś miłą chwilę dla siebie – mówi Juliusz Woźny, Rzecznik Prasowy Centrum Historii Zajezdnia

Na Wrocławskim rynku już jest montowany ekran. Kino Nowe Horyzonty zorganizowało coroczny festiwal Kina Plenerowego. Wstęp także jest bezpłatny. W repertuarze są filmy polskich i zagranicznych reżyserów. Na rynku jest aż 999 miejsc dla miłośników filmów. Festiwal Kina Plenerowego potrwa do 31 lipca.  

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy