Finałowa gala konkursu „Młode Talenty” 2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za nami finał IV edycji konkursu „Młode Talenty". Z powodu pandemii koronawirusa finałowa gala odbyła się w kameralnym gronie. Statuetki jednak zostały rozdane, a młodzi Dolnoślązacy nagrodzeni. Proszę zobaczyć, jak wyglądała finałowa gala i poznać laureatów!

Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Dolnośląski Klub Kapitału pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewody. Promuje i nagradza studentów, a także młodych pracowników nauki w następujących kategoriach: sukces naukowy, sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej, sukces sportowy, sukces artystyczny, sukces w zakresie innowacji i sukces w działalności społecznej.

– Doszliśmy do wniosku, że mamy nagrodzonych, tych młodych ludzi i pomimo tego koronawirusa, musimy ich pokazać w Echo24, a także dać im pieniądze, nagrody i te piękne statuetki – proszę zobaczyć, to dzieło sztuki – mówi Janusz Rybak, Prezydent Dolnośląskiego Klubu Kapitału.

– Mamy sześć wyjątkowych, różnych kategorii, dlatego, że tych osób, które się do nas zgłosiło było bardzo dużo i każdy był inny – podkreśla prof. Bogusław Fiedor, przewodniczący kapituły konkursu „Młode Talenty".

W każdej kategorii zostało wyróżnionych trzech nominowanych. Zwycięzca może być jednak tylko jeden. W kategorii sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej statuetkę zdobył zespół z Politechniki Wrocławskiej i aplikacja Usterka.

– Bardzo się cieszę i jestem bardzo zaskoczony. Nie spodziewaliśmy się, gdyż konkurencja była bardzo duża, dziękuje wszystkim – mówi Dariusz Talik, Politechnika Wrocławska.

W następnej kategorii sukces w działalności społecznej wygrał zespół, który stworzył aplikację EmergencyEdu. Statuetkę z rąk Prezydenta Dolnośląskiego Klubu Kapitału odebrała Anna Ludwin.

– Jesteśmy w zespole osobami trzeźwo myślącymi, taka specyfika pracy, więc do samego końca nie spodziewaliśmy się tej statuetki. Chciałabym bardzo podziękować prof. Krzysztofowi Waśko i prof. Lamperskiemu, a także innym – mówi Anna Ludwin z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

„Młodym Talentem" w kategorii sukces naukowy została Katarzyna Sidorczuk, która nie ukrywała swojego zaskoczenia.

– Wiem, że konkurencja była bardzo dużo, dlatego tym bardziej się cieszę, że moja praca została doceniona. Jestem dopiero na początku swojej pracy naukowej – podkreśla Katarzyna Sidorczuk z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W kategorii sukces w zakresie innowacji zwyciężyła Joanna Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

– Cieszę się, że moja praca została doceniona. Tym bardziej, że jest ona wymagająca. Wiem, że ten sukces pomoże mi w dalszej drodze – mówi Joanna Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W kategorii sukces muzyczny najlepszy okazała się śpiewak z Akademii Muzycznej we Wrocławiu Stefan Astakhov. Niestety z powodu obowiązków nie mógł pojawić się na finałowej gali.

W ostatniej kategorii sukces sportowy zwyciężyła Natalia Kaczmarek. Statuetkę w imieniu zawodniczki odebrała jej koleżanka – także nominowana – Natalia Widawska.

– To dla nas duże wyróżnienie, przekażę statuetkę Natalii jestem pewna, że się ucieszy. Nagroda jest dla nas dużym wsparciem – mówi Natalia Widawska z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Statuetki zostały rozdane, a najlepsze „Młode Talenty" wyróżnione.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy