Firlej aktywizuje seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorzy w obecnej sytuacji często czują się samotni, odcięci od świata. Z pomocą przychodzi Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, który od marca zeszłego roku pomaga seniorom.

Ciągle działają spotkania online. W każdy wtorek o 11:00 Sąsiedzka Ławeczka, którą prowadzi Katarzyna Religa. W tym miesiącu zachęcamy szczególnie, bo temat dotyczy kulinariów. Prowadząca zbiera od uczestników receptury i zdjęcia. Chce stworzyć coś w rodzaju firlejowej książki kucharskiej – mówi Olga Szelc z Ośrodka Działań Artystycznych Firlej. 

Kolejną propozycją Firleja są spotkanie autorskie i rozmowy o literaturze. 

Sąsiedzka biblioteczka w każdą środę o 11:00 można się spotkać ze mną i porozmawiać o literaturze. Trochę się zainspirować i powymieniać doświadczeniami – dodaje Olga Szelc.

Dla tych, którzy poza rozmowa chcieliby jeszcze coś zrobić, Firlej przygotował warsztaty domowego designu i nowość – Horoskop komiksowy.

Całkowita nowość, czyli spotkania dla wielbicieli komiksów. Rozpoczynamy 28 stycznia. Reportaż, horror, o ekologii  i prawach zwierząt, to są komiksy dla dorosłych – uzupełnia Olga Szelc.

Olga Szelc podkreśla, że mimo pandemii działalność ośrodka artystycznego się rozszerza, a samych seniorów zachęca do udziału, by milej płynął czas. 

– Oczywiście najlepiej jest spotkać się w realu, ale jeżeli jest to niemożliwe, to skorzystajmy z innych możliwości. Myślę, że to duża pomoc w obecnej sytuacji. Internet bywa oknem na świat, wykorzystajmy je – podsumowuje Olga Szelc.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy