Flowers&Ride. Zaparkuj za darmo przy pl. Solnym i kup kwiatki!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu przy placu Solnym zostało zamontowane nowe oznakowanie miejsc parkingowych. Teraz można tu zobaczyć tabliczkę Flowers&Ride. Można tu zaparkować na 10 min za darmo, ale warunek jest jeden - trzeba pójść kupić kwiaty w pobliskich kwiaciarniach.

Pani Katarzyna prowadzi kwiaciarnię na placu Solnym już od 12 lat. Gdyby nie miłość wrocławian do kwiatów, potwierdza, że nie wie, co by było z jej biznesem. Teraz sytuacja także jest trudna, ale nowe miejsce parkingowe mają pomóc w przyciągnięciu klientów.

Cieszymy się z tego bardzo, bo nie ukrywam klienci nie mają, gdzie zaparkować auta, a my żyjemy tylko z klientów, którzy tu przyjadą. Są osoby, które spacerują i chcą kupić, ale większość osób chce szybko zaparkować, kupić kwiatki i pojechać dalej – mówi właścicielka kwiaciarni na placu Solnym.

Teraz będzie taka możliwość, ale trzeba to zrobić w 10 minut, bo na tyle można zaparkować auto przy Placu Solnym. Nowe oznakowanie miejsc Flowers&Ride to inicjatywa prezydenta Wrocławia.

To ukłon w stronę naszych pań kwiaciarek, które są symbolem Wrocławia i tego miejsca. Chcemy, aby w ten sposób ułatwić dostęp dla klientów tych kwiaciarni. Znaki wskazują możliwość pozostawienia auta bez opłaty na 10 minut – podkreśla Patryk Załęczny, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Są to dwa miejsca parkingowe. Kwiaciarki mają nadzieje jednak, że nikt nie będzie wykorzystywał tych bezpłatnych miejsc do innych celów niż zakup kwiatów. Już jednak widzą, że bywa różnie.

Jeszcze jest tutaj napis TAXI, a więc też taksówki sobie tam stają i ludzie też wykorzystują to do swoich celów. Wsparcie jest nam teraz bardzo potrzebne, gdzie jeszcze parkingi są bardzo drogie – dodaje właścicielka kwiaciarni na placu Solnym.

Kwiatki kupione, a więc można jechać. Zachęcamy wszystkich Państwa do wspierania wrocławskich kwiaciarni!

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy