FORUM EKONOMICZNE: Samorządy mówią nie dla Polskiego Ładu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Rządowy program Polskiego Ładu wzbudził wiele kontrowersji, ale przede wszystkim krytykę ze strony samorządowców. Budżet miast i gmin opiera się przede wszystkim na dochodach własnych, czyli dochodach z podatków PIT. Program rządowy ograniczy ich wpływ do miejskich i gminnych kas. Samorządowcy podkreślają, ze pieniądze zostaną zabrane mieszkańcom.

To fundusze potrzebne na budowę nowych przedszkoli, żłobków, poprawę stanu komunikacji miejskiej, ale także na bieżące wydatki jak wywóz śmieci lub sprzątanie chodników.

Samorządowcy mówią wprost: centralizacja zaszkodzi samorządom. Potrzebna jest samodzielność w decydowaniu o przeznaczeniu środków.

Podatek CIT w budżetach samorządów to mały procent, więc samorządowcom zależy głównie na zwiększeniu ich udziału w zyskach z podatku PIT.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy