Forum Ekonomiczne zakończone. Efekty w najbliższych miesiącach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przez trzy dni w Karpaczu trwały intensywne rozmowy i debaty dotyczące gospodarki, zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych, a także tego, co czeka nas w najbliższych latach w Polsce i w Europie. Jubileuszowa, XXX edycja Forum Ekonomicznego zgromadziła ponad 4 tysiące gości z ponad 50 krajów, a dla Dolnego Śląska była to okazja do wypromowania regionu.

Jeśli od kilku dni cała Polska mówi: Dolny Śląsk i Karpacz, a ały świat słucha i powtarza te słowa, to dla nas chyba najlepsza reklama, jak mogła być. Nic, tylko się cieszyć. Jeszcze dwa-trzy lata temu nikt by nie pomyślał, że Forum Ekonomiczne, które tak długo gościło w Krynicy, może być na Dolnym Śląsku – mówi Andrzej Kredkowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Forum po raz pierwszy w tej formule jest na Dolnym Śląsku i to pokazuje też, jakie jest znaczenie regionu. Jeżeli rozmawiamy o współpracy międzynarodowej, o kontaktach transgranicznych Dolnego Śląska to jest to fantastyczna platforma do tego, żeby nie tylko wymieniać doświadczenia, ale przede wszystkim tworzyć nowe koncepcje. Wczoraj o jednej z nich mówiliśmy, chociaż powstała dość spontanicznie, ale to jest właśnie specyfika tego miejsca. Kiedy spotykał się marszałek Dolnego Śląska, premier Saksonii i hetman Kraju Liberedzkiego można było rozmawiać o wspólnym rozwiązywaniu najbardziej palących nas problemów. To jest właśnie specyfika jego miejsca. Wszyscy mogą rozmawiać o wszystkim i z tego wychodzą konkretne owoce – podkreśla Krzysztof Bramorski, pełnomocnik marszałka ds. kontaktów międzynarodowych.

– Dla Dolnego Śląska wielkim zyskiem jest to, że to Forum w Karpaczu może spowodować jeszcze większy przypływ turystów w tę część Sudetów. Można tu mówić o szerokim paśmie Sudetów. Kto tu raz przyjedzie, mam nadzieję, że zakocha się w południu Dolnego Śląska, tej części Polski i będzie chciał odwiedzić to miejsce. Może też zacznie inwestować, bo trzeba przyznać, że te tereny Dolnego Śląska troszkę gorzej wyglądają jeśli chodzi o ekonomię, statystyki i bezrobocie. Dla biznesmenów jest to jednak atut, jeśli podejdą do tego zdroworozsądkowo to naprawdę mogą otwierać tutaj swoje fabryki i firmy, bo mają łatwiejszy dostęp do pracowników, czego nie ma chociażby bogata północ lub Wrocław – zaznacza Andrzej Kredkowski, wiceprzewodniczący sejmiku województwa dolnośląskiego.

Trudno podsumować coś, co trwa trzy dni, gromadzi 4,5 tysiąca ludzi i ma kilkaset platform wymiany myśli i doświadczeń. Myślę, że trudno jest podsumować efektu Forum zaraz po nim. To jest miejsce, gdzie tworzą się pewne idee i impulsy, natomiast naszym zadaniem później jest przekładać to na codzienność i realia. Myślę, że pierwsze tygodnie i miesiące to będzie podsumowanie tego, co rzeczywiście udało nam się tutaj stworzyć, a co być może będzie impulsem do rozmów na przyszłość – dodaje Krzysztof Bramorski, pełnomocnik marszałka ds. kontaktów międzynarodowych.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy opowiadają uczestnikom między innymi o tym, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy