Forum G2 – Gospodarka & Geopolityka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwsza edycja kongresu gospodarczo-geopolitycznego „Forum G2” już 28 września na Stadionie Wrocław. To nowe wydarzenie na kongresowej mapie Polski, zgromadzi najważniejszych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki w jednym miejscu. Misją organizatorów jest popularyzacja najważniejszych zagadnień związanych z gospodarką i inspirowanie nowymi możliwościami biznesowymi związanymi z rozwojem technologii w zmieniającym się świecie.

Tegoroczne wydarzenie opiera się na trzech grupach tematycznych – gospodarce, geopolityce i innowacjach. W każdym z moderowanych paneli dyskusyjnych zasiądą autorytety i praktycy biznesu, tocząc dyskusję na niezwykle interesujące i ważne tematy. Wiele z nich uwzględnia problematykę obecnej, wyjątkowej sytuacji podyktowanej pandemią koronawirusa. 

Członkowie rady programowej Forum G2 nadający ton toczonej dyskusji, wykreowali szeroki i niezwykle ciekawy kierunek debaty. Forum G2 po raz pierwszy od dawna połączyło na tej płaszczyźnie wszystkie dolnośląskie izby gospodarcze oraz organizacje z całego kraju. W agendzie wydarzenia znajdujemy  m.in  panele związane z wpływem pandemii, zmianami klimatycznymi i przemianami w Europie na układ sił geopolitycznych, cyberbezpieczeństwem i szeroko pojętym bezpieczeństwem energetycznym. Nie zabrakło też tematów poruszających kwestie rewolucji przemysłowej 4.0, nowych technologii w służbie zdrowia, sztucznej inteligencji, elektromobilności, czy w końcu szans polskiego biznesu w przestrzeni kosmicznej. 

Paneliści to największe autorytety w swoich dziedzinach – udział w panelach potwierdzili  m.in . Prof. dr hab. n. med. Marian Zembala – Kardiochirurg, transplantolog, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Minister Zdrowia w rządzie Premier Ewy Kopacz, były Prezydent EACTS i ESCVS.Dr Jacek Bartosiak – geostrateg, prezes Strategy and Future, Prof. dr hab. Bogdan Góralczyk – polski politolog, sinolog, dyplomata, publicysta, Dr Leszek Sykulski – polski nauczyciel akademicki, działacz społeczny, historyk, politolog, geopolityk, analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, Radosław Pyffel – Kierownik programu "Biznes chiński" na Akademii L.Kozminskiego, b.członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych z ramienia RP oraz b.Pełnomocnik PKP Cargo d/s rynków wschodnich, Wojciech Myślecki – ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego i geopolityki, działacz opozycji w PRL, Dr Maciej Kawecki – Prezes Fundacji Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, były ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji, dr n. med. Adam Maciejczyk – prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, a także przedstawiciele „dużej” polityki – Michał Kurtyka – Minister Klimatu, czy Ireneusz Zyska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii. 

Kongres objęty partonatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego i Prezydenta Miasta Wrocław Pana Jacka Sutryka odbędzie się 28 września 2020 r. na Stadionie Wrocław. Agenda i bilety dostępne są na stronie organizatora –  www.forumg2.com .

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy