Forum G2 we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Stadionie Wrocław odbyła się pierwsza edycja kongresu gospodarczo-geopolitycznego. Na Forum G2 zgromadzili się światowi przedstawiciele biznesu, polityki i nauki.

Tegoroczna edycja Forum G2 dotyczyła głównie trzech grup tematycznych: gospodarki, geopolityki i innowacji. Z racji tego, że Wrocław skupia wiele nowoczesnych biznesów oraz instutucji naukowych, wydarzenie odbyło się właśnie w stolicy Dolnego Śląska.

Wrocław to miasto akademickie, pełne innowacji i z tego wynikają pewne zobowiązania. Są nimi np. prowadzenie dyskusji i dialogu o nowych wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową czy przemysłem 4.0 — tłumaczy Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. właściciele firm, wykładowcy akademiccy oraz politycy, którzy w trakcie paneli dyskusyjnych wymieniali się swoim doświadczeniem oraz na forum dzielili się specjalistyczną wiedzą.

W trakcie forum prelegenci poruszali kwestie związane z chociażby bezpieczeństwem energetycznym Polski, nowymi technologiami oraz wpływem koronawirusa na biznes. O tym w jaki sposób poradziły sobie firmy i co było ich priorytetem w trakcie pandemii, opowiedział Prezes firmy Selena FM S.A. Krzysztof Domarecki.

Zarządy firm na świecie musiały zacząć od bezpieczeństwa pracowników, utrzymania łańcuchów dostaw, ale też od zapewnienia bezpieczeństwa klientom. To się oczywiście wydarzyło, ale niektóre branże kosztowało to zamknięcie, a w przypadku Seleny oznaczało to prawie trzymiesięczne załamanie sprzedaży — wyjaśnia Krzysztof Domarecki.

Z kolei profesor Bogdan Góralczyk razem z innymi panelistami poruszał kwestie układu sił geopolitycznych w dobie pandemii i ich roli dla Polski. Jak twierdzi wykładowca akademicki, kolejnym istotnym na świecie graczem są Chiny, które planują dalszy rozwój. 

W 2035 roku Chiny mają być już państwem i społeczeństwem innowacyjnym. Obecnie są już wyzwaniem dla zachodu w wymiarze gospodarczym i handlowym, a chcą być jeszcze technologicznym — dodaje Bogdan Góralczyk.

Jednym z prelegentów był również Mariusz Król, właściciel firmy zajmującej się drukiem 3D, który opowiadał o wpływie nowej technologii na biznes i świat.

Druk 3D narodził się i początkowo myśleliśmy o nim jako o narzędziu do prototypowania. Dzisiaj zaczynamy na nim po prostu produkować, a wykorzystujemy go wszędzie. Nie ma takiej dziedziny, w której by go nie było — mówi Mariusz Król.

Pierwsza edycja Forum G2 przyciągnęła na stadion wielu uczestników ze świata biznesu i polityki. Kongres został również objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów – Mateusza Morawieckiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy