Frankowicze konferencja – zapowiedź

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wyrok TSUE oznacza nowe podejście do spraw frankowiczów. Ci, którzy chcieliby się dowiedzieć jak wykorzystać tę szansę, mogą przyjść na Konferencję „W Twojej Sprawie – Kredyt waloryzowany do franka szwajcarskiego”, gdzie eksperci ze świata prawa i ekonomii będą dzielić się swoją wiedzą na ten temat.

Mimo, że afera frankowa wydarzyła się ponad 10 lat temu, do dzisiaj, z jej powodu wielu Polaków traci nawet kilkaset złotych miesięcznie, które, jak wskazują eksperci, prawnie należą do nich. Co w takiej sytuacji zrobić, chętni będą mogli dowiedzieć się na specjalnej konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie Wrocławskim.

  • „Będziemy rozmawiać o tym, od czego należy zacząć sprawę frankową, gdzie można skierować się do analizy. Chcemy w pewien sposób stworzyć poradnik dla frankowiczów na konferencji, podczas której omówimy wszystkie kroki.” – mówi jeden z organizatorów Jędrzej Jachira.

Jak podkreślają organizatorzy, zeszłoroczny wyrok Trybunału Unii Europejskiej w sprawie frankowiczów daje możliwości na to, aby ubieganie się o umorzenie lub odszkodowanie było rozpatrzone pozytywniej niż do tej pory.

  • „Pozwala [wyrok – dop. red.] polskim sądom na odważniejsze decyzje w tym zakresie i są to decyzje korzystne. Pokazuje to zresztą statystyka, ponieważ około 75 procent spraw od momentu, gdy zapadł wyrok trybunału zostało rozstrzygniętych korzystnie dla frankowiczów.” – tłumaczy doradca prawny Adam Sobota.
  • „Zwłaszcza po wyroku TSUE otwiera się wielka szansa dla frankowiczów i zamierzamy porozmawiać o tym jakie są to szanse, na czym polegają, jak poprowadzić sprawę i na co mogą liczyć frankowicze w Polsce.” – dodaje Jędrzej Jachira.

Konferencja odbędzie się 15 stycznia o godzinie 15:00 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp jest bezpłatny.

  • „Zarówno osoby, które wezmą czynny udział w konferencji, czyli przybędą na nią, jak i te, które nie będą mogły się na niej pojawić, mogą liczyć na bezpłatną opinię prawną u nas jako kancelarii organizującej całe wydarzenie, jak również i drugiej kancelarii, która bierze udział w konferencji. Mogą sprawdzić co jest na rzeczy.” – podkreśla Jędrzej Jachira.

Wyrok TSUE daje szansę frankowiczom na ratunek finansowy. Pytanie tylko, czy przyszłe decyzje w tej sprawie nie zaszkodzą tym, którzy na kredytach stracili najwięcej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy