Frekwencja wyborcza

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Frekwencja wyborcza w II turze zauważalnie wzrosła, ale wynik wyborów nie był zaskoczeniem. Jak wskazują politolodzy społeczeństwo jest podzielone na pół i to tez pokazał wynik ostatnich wyborów.

Zaangażowanie społeczeństwa jest widoczne. Kampania wyborcza pokazała jakie nastroje panują w społeczeństwie i na przykładzie wiecu wyborczego Andrzeja Dudy we Wrocławiu można mówić o wielkim zaangażowaniu.  O ile uczestnictwo w wiecu i poparcie na karcie wyborczej są oczywiste, tak już ataki na przeciwników są niedopuszczalne. 

Niektórzy nie chcą komentować sprawy jako własnej przegranej czy zwycięstwa, Jacek Sutryk zauważa, konieczność współdziałania pomimo różnic. 

Choć Wrocław popierał Rafała Trzaskowskiego, który przegrał to frekwencja robi wrażenie i dzięki temu, aż cztery dolnośląskie miasta dostaną wozy strażackie. W Jerzmanowej, Platerówce, Marcinowicach i Jordanowie Śląskim wozy bardzo się przydadzą bo dysponują tylko wysłużonymi pojazdami, ale to zaangażowanie społeczne w tych wyborach jest ważne i daje możliwość gaszenia konfliktów jeśli tylko się chce. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy