Fundacja MODE stawia na rozwój młodzieży

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tworzą różnego rodzaju projekty międzykulturowe, bo zależy im na rozwoju i edukacji młodzieży. MODE to fundacja, która ma na celu zachęcić młodych ludzi do bycia aktywnymi członkami swoich społeczności oraz pomóc młodemu pokoleniu spojrzeć na świat z innej perspektywy, aby mogli zobaczyć, że jest on pełen możliwości.

Fundacja działa na rzecz młodzieży i edukatorów między innymi w obszarze kształcenia zawodowego, poprzez tworzenie koncepcji projektów i pozyskiwanie na nie finansowania. 

Obracamy się w obszarze edukacji, wykorzystujemy aktualne tematy po to, aby pomagać młodzieży uczyć się języków, pomagać stać im się bardziej międzykulturowymi, rozumieć międzykulturowość – mówi Paulina Bilska-Marek, prezes fundacji MODE.

Fundacja między innymi współpracuje ze szkołami z Dolnego Śląska, którym często pomaga pozyskać granty, zorganizować wyjazdy i wymiany zagraniczne.

Jesteśmy w radzie do spraw kształcenia zawodowego przy dolnośląskim kuratorze oświaty, dzięki czemu przed pandemią co roku udawało nam się wysłać około tysiąca młodych osób na staże zagraniczne, ale też gościliśmy w Polsce 300- 400 osób rocznie, które przyjeżdżały tutaj poznać Polskę i nauczyć się swojego zawodu pracując u naszych pracodawców – dodaje Paulina Bilska-Marek.

W ramach swojej działalności fundacja MODE prowadzi również szkolenia językowe z języka angielskiego, jak i również z języka polskiego dla osób spoza Unii Europejskiej, a także jest partnerem projektu „ReStart”.

W projekcie „ReStart”, w którym jesteśmy partnerem jest szereg działań, skierowanych do migrantów, czyli do osób, które przyjeżdżają do Wrocławia i na Dolny Śląsk i nie są obywatelami Unii Europejskiej, jak również do społeczności lokalnej, na przykład lokalnych pracodawców. Są warsztaty antydyskryminacyjne, które realizujemy w szkołach, są również spotkania przewidziane z pracodawcami, na które zapraszamy pracodawców, jak i migrantów – mówi Paweł Burzała, wiceprezes fundacji MODE.

Fundacja ma partnerów na całym świecie, co umożliwia jej organizowanie różnego rodzaju wyjazdów wolontaryjnych.

Dostajemy takie informacje od naszych partnerów, że właśnie mają jakiś projekt i szukają wolontariusza, który pomoże lokalnej społeczności albo pomoże w tej organizacji partnerskiej i tam wówczas młoda osoba może wyjechać. Czasami to są bardzo krótkie wyjazdy, mam na myśli dwa miesiące, a czasami można wyjechać aż na rok. Zdarzało nam się wysyłać wolontariuszkę na pół roku do Tajlandii – mówi Paulina Bilska-Marek, prezes fundacji MODE.

Więcej informacji na temat fundacji MODE i jej projektów można znaleźć na stronie mode.wroclaw.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy