Futsal Masters on Cup. Pierwszy taki w Trzebnicy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Trzebnica stawia na sport i właśnie dlatego od 27 do 30 września odbył się tam turniej Futsalu Bez Barier - Futsal Masters On Cup!

Szczególnie dla tej nowej sali sportowej, o której to sali marzyli przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i mieszkańcy. Ona dzisiaj staje się areną ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Futsal Masters On Cup”. Jest to pierwsze takie wielkie wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Ogromnie się cieszę, że decyzja zapadła, aby tu w Trzebnicy rozpoczął się ten turniej – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Pomysł narodził się w 2018 roku od pierwszego turnieju dolnośląskiego, który robiliśmy jeszcze wspólnie z innym klubem sportowym. Turniej potem przerodził się w Dolnośląską Ligę Futsalu Bez Barier i tak już od 2019 roku prowadzimy tę ligę. Tam się zresztą narodził w zeszłym roku pomysł zrobienia czegoś ogólnopolskiego – mówi Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj Mi Świat.

Ważny dzień nie tylko dla Trzebnicy, ale i dla futsalu, bo jak później państwu zapewne wspomnę, będziemy też chcieli otworzyć tutaj sekcję. Robienie takich imprez tego typu na takiej hali, która jest nową halą, jak wiemy została oddana do użytku niedawno, to jest wielkie święto piłki i futsalu dla tych wszystkich osób, które są zaangażowane w to – mówi Andrzej Traczyk, prezes GKS-U Polonii Trzebnica.

Dla braci Jarosława i Tomasza Janczewskich, to drugi dolnośląski i pierwszy ogólnopolski turniej futsalowy. Ich wspólna przygoda ze sportem zaczęła się dwa lata temu.

Przygoda zaczęła się od pana Witka, od turnieju dwa lata temu. Teraz to jest nasz drugi dolnośląski, a pierwszy ogólnopolski turniej – mówi Tomasz Janczewski, zawodnik turnieju Futsal Masters On Cup.

To jest początek wiadomo, jutro będzie większy stres. Dzisiaj jest początek, chcieliśmy się rozegrać, zapoznać z halą. Zawsze drużyna chce zająć jak najwyższą pozycję. Zobaczymy. Mam nadzieję, że może medal zdobędziemy – mówi Jarosław Janczewski, zawodnik turnieju Futsal Masters On Cup.

To są ludzie, którzy swoją pasją, swoją miłością, poświęceniem i determinacją pokazują, że można w ten sposób, uprawiać tę dyscyplinę piłkarską. Ogromnie się cieszę, że na tej nowej hali widowiskowo-sportowej w Trzebnicy – dodaje Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Ci ludzie zasługują na jeszcze większy szacunek, którzy uprawiają sport w takim stanie, bo to jest niepełnosprawność, zarówno intelektualna, jak i fizyczna. Wielki szacunek dla tych osób, które to robią i dla organizatorów. Każda taka impreza dodaje im zdrowia, życia. To jest niesamowite jak oni potrafią się bawić tym, cieszyć, bardziej nawet niż ci sportowcy profesjonalni – dodaje Andrzej Traczyk, prezes GKS-U Polonii Trzebnica.

Turniej otworzyły dwa mecze pokazowe. W pierwszy spotkaniu Klub Sportowy Bez Barier zmierzył się z Futsalem Polska. W drugim czwartoligowa GKS Polania Trzebnica podjęła WKS Śląsk Futsal Wrocław.

To jest w zasadzie pierwszy ogólnopolski turniej Futsalu Bez Barier, czyli coś, na czym nam bardzo zależy. Jest to przedłużenie dolnośląskiej ligi Futsalu Bez Barier, którą prowadzimy już od 4 lat – dodaje Witold Jakubas, Fundacja Pomaluj Mi Świat.

Turniej zostanie zakończony meczem Gwiazd Turnieju przeciwko WKS Śląskowi Futsal Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy