Gala 10-lecia Spartan Cup

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Toasty wzniesione, medale, puchary i statuetki wręczone - odbyła się gala 10-lecia powstania rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej Spartan Cup i zakończenia XX edycji. Liga Spartana była jedną z pierwszych amatorskich rozgrywek, które wystartowały we Wrocławiu.

– W pierwszej edycji wystartowało 18 zespołów, a w tej ostatniej 25, więc przyrost przez te 10 lat nie jest duży. W tym czasie rozgrywkach grało jednak bardzo wiele drużyn. Co się polepszyło w Spartan Cup? To na pewno jakoś gry, poziom i frekwencja – mówi Michał Pałamarz-Podgórny, koordynator Spartan Cup.  

We wszystkich 20 edycjach rozgrywek zagrał jeden wyjątkowy piłkarz, tegoroczny mistrz ekstraklasy XX edycji zawodnik Mateco Hub Michał Nawrocki. Dlaczego przez te 10 lat grał w Spartan Cup? 

– Kocham sport, lubię grać w piłkę, spotykamy się ze znajomymi od X lat i sprawia nam to przyjemność. W tym roku udało się obronić mistrzostwo, spełniliśmy jakieś takie swoje ukryte marzenie. Pokazaliśmy, że można – podkreśla Michał Nawrocki.  

Sędziowanie w rozgrywkach amatorskiej ligi piłkarskiej nie jest prostym zadaniem. Wieloletnim arbitrem rozgrywek Spartan Cup jest Piotr Piejko, który gwizdał w ponad dwóch tysięcy spotkaniach. W życiu sędziego zdarza się wiele ciekawych sytuacji.  

– Parę lat temu była taka drużyna z Namysłowa, która na ostatni swój mecz przywiozła swoje cheerlederki. Była to wesoła sytuacja, poczuliśmy się trochę, jak na meczu koszykówki – wspomina sędzia Spartan Cup, Piotr Piejko.

Nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn rozdały piłkarki AZS-u Wrocław. Zespół gra w ekstralidze kobiet, po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ale juz wkrótce rozpoczyna batalie na wiosnę.

Sezon rozpoczynamy 29 lutego. Jest to nasz pierwszy mecz, który gramy u siebie na ul. Mianowskiego 2b. Gramy z Bydgoszczą o godz. 12, dlatego wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Piłka nożna kobieca z roku na rok jest coraz bardziej popularna – mówi zawodniczka AZS-u, Marcelina Ślusarczyk.

Spartan szykuje kolejny turniej na zimę dla wszystkich fanów piłki nożnej. Jest to winter cup by spartan są jeszcze wolne miejsca dla drużyn.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy