Gala 10-lecia Spartan Cup

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Toasty wzniesione, medale, puchary i statuetki wręczone - odbyła się gala 10-lecia powstania rozgrywek amatorskiej ligi piłkarskiej Spartan Cup i zakończenia XX edycji. Liga Spartana była jedną z pierwszych amatorskich rozgrywek, które wystartowały we Wrocławiu.

– W pierwszej edycji wystartowało 18 zespołów, a w tej ostatniej 25, więc przyrost przez te 10 lat nie jest duży. W tym czasie rozgrywkach grało jednak bardzo wiele drużyn. Co się polepszyło w Spartan Cup? To na pewno jakoś gry, poziom i frekwencja – mówi Michał Pałamarz-Podgórny, koordynator Spartan Cup.  

We wszystkich 20 edycjach rozgrywek zagrał jeden wyjątkowy piłkarz, tegoroczny mistrz ekstraklasy XX edycji zawodnik Mateco Hub Michał Nawrocki. Dlaczego przez te 10 lat grał w Spartan Cup? 

– Kocham sport, lubię grać w piłkę, spotykamy się ze znajomymi od X lat i sprawia nam to przyjemność. W tym roku udało się obronić mistrzostwo, spełniliśmy jakieś takie swoje ukryte marzenie. Pokazaliśmy, że można – podkreśla Michał Nawrocki.  

Sędziowanie w rozgrywkach amatorskiej ligi piłkarskiej nie jest prostym zadaniem. Wieloletnim arbitrem rozgrywek Spartan Cup jest Piotr Piejko, który gwizdał w ponad dwóch tysięcy spotkaniach. W życiu sędziego zdarza się wiele ciekawych sytuacji.  

– Parę lat temu była taka drużyna z Namysłowa, która na ostatni swój mecz przywiozła swoje cheerlederki. Była to wesoła sytuacja, poczuliśmy się trochę, jak na meczu koszykówki – wspomina sędzia Spartan Cup, Piotr Piejko.

Nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn rozdały piłkarki AZS-u Wrocław. Zespół gra w ekstralidze kobiet, po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ale juz wkrótce rozpoczyna batalie na wiosnę.

Sezon rozpoczynamy 29 lutego. Jest to nasz pierwszy mecz, który gramy u siebie na ul. Mianowskiego 2b. Gramy z Bydgoszczą o godz. 12, dlatego wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy. Piłka nożna kobieca z roku na rok jest coraz bardziej popularna – mówi zawodniczka AZS-u, Marcelina Ślusarczyk.

Spartan szykuje kolejny turniej na zimę dla wszystkich fanów piłki nożnej. Jest to winter cup by spartan są jeszcze wolne miejsca dla drużyn.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy