Gala Contra MMA w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To pierwsze takie wydarzenie w Trzebnicy. Gminna Hala Widowiskowo Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków zamieniła się w ring Contry MMA. Jest to wydarzenie sportowe mieszanych sztuk walki, które ściąga sportowców z Dolnego Śląska, ale również z innych części Polski. Tym razem na ziemi trzebnickiej spotkało się 26 zawodników. Fani mocnych wrażeń mieli okazję zobaczyć 13 walk, w formułach K1 i MMA.

Towarzyszyliśmy fajterom w trakcie ważenia. To tradycyjnie odbyło się dzień przed walkami. 

Przygotowywałem się ściśle pod tą galę od 3 stycznia. Wszystko tutaj miałem już dopięte na ostatni guzik. Treningi dwa razy dziennie. Tygodniowo łącznie 10-11 treningów – mówi Przemysław Walków, uczestnik Gali Contra MMA.

Przygotowania głównie były tlenowe, wysiłkowe, wszystko, co trzeba pod MMA – mówi Brajan Przysiwek, uczestnik Gali Contra MMA.

Treningi zacząłem już w listopadzie w Elitarnych w Obornikach Śląskich, pod Łukaszem Borowskim. Przygotowania trwają zazwyczaj 12 tygodni. Polegają oni na budowaniu siły, wytrzymałości tlenowej. Następnie na budowaniu mocy i szybkości na sam koniec – mówi Jakub Krawiec, uczestnik Gali Contra MMA.

Podczas gali odbyło się 10 walk w formule MMA i 3 w formule kick boxingu. Wśród uczestników byli między innymi zawodnicy z Wrocławia  – Jakub Boczek i Oktawian Olejniczak, a Trzebnicę reprezentowali Jakub Krawiec, Kornel Kowalczyk, Jakub Zawada i Maciej Janik.To była pierwsza edycja Dolnośląskiej Gali Sportowej Mieszanych Sztuk Walki, ale jak zapowiadają organizatorzy, na pewno nie ostatnia.

Tak, pierwszy raz. W ogóle nie wiem, czy do tej pory w Trzebnicy była jakakolwiek gala. My tutaj – można powiedzieć – weszliśmy z przysłowiowego buta i raczej tutaj zostaniemy – mówi Mateusz Dubiłowicz, organizator Gali Contra MMA.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy