Gala Sylwestrowo-Noworoczna w Operze Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Już niedługo na tej scenie wszyscy soliście Opery Wrocławskiej hucznie przywitają Nowy Rok. W trakcie Gali Sylwestrowo-Noworocznej będzie można usłyszeć najpiękniejsze utwory operetkowo-musicalowe.

Domeną repertuarową sylwestrowo-noworoczną jest oczywiście świat operetki, świat tej lżejszej podkasanej muzy, którą potraktowaliśmy tutaj jako wstęp do ambitnego i wymagającego repertuaru musicalowego. Przed nami spotkanie z twórcami takimi jak Johann Strauss, Franz Lehár, ale też autorami musicali takich jak „My Fair Lady” czy „Can” – mówi Adam Banaszak, dyrygent.

Są to utwory pochodzące ze znanych operetek, musicali. Staraliśmy się tak zbudować, tak dobrać ten repertuar, żeby były zarówno utwory dynamiczne, zabawne, takie które dostarczą państwu okazji do śmiechu, ale też utwory poważniejsze , liryczne, takie które, skłonią do jakiejś refleksji, bo myślę, że wieczór sylwestrowy, to z jednej strony zabawa, z drugiej strony też pewnie jakiś moment zadumy – mówi Hanna Marasz, reżyserka.

Zaprezentowaliśmy na Walentynki tego roku w formule online, ze względu na kolejne rygory i obostrzenia pandemiczne, koncert zatytułowany „Oblicza miłości”. Można powiedzieć, że te koncerty sylwestrowo-noworoczne są swego rodzaju rozwinięciem i kontynuacją tamtej naszej myśli, którą podjęliśmy właśnie w okolicach walentynkowych, zapraszając do wykonywania repertuaru solowego wszystkich solistów Opery Wrocławskiej – mówi Adam Banaszak, dyrygent.

Są to wszystko nasi etatowi soliście, z którymi znamy się bardzo dobrze i pracujemy razem od wielu lat, także bardzo się cieszymy, że możemy się razem na tej scenie spotkać – mówi Adam Banaszak, dyrygent.

Na scenie wystąpią tancerze oraz chór Opery Wrocławskiej, który nie tylko zaśpiewa, ale także zatańczy. Chciałam powiedzieć, że muszą państwo przyjść koniecznie i zobaczyć, jak tańczy chór męski w naszej Operze, bo uważam, że są wspaniali – mówi Hanna Marasz, reżyserka.

Bardzo wierzę w to, że nasz koncert będzie nie tylko pełen pięknych melodii i pięknych wykonań, ale również niezwykle ciekawy od strony wizualnej i reżyserskiej, i choreograficznej – mówi Adam Banaszak, dyrygent.

W Gali Sylwestrowo-Nowowrocznej będzie można wziąć udział 31 grudnia oraz 1, 2 i 8 stycznia.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy