Galerie handlowe otwarte! Znamy nowe zasady

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Od 4 maja galerie handlowe na terenie Dolnego Śląska są otwarte. W centrach obowiązuą jednak nowe zasady i ścisły reżim sanitarny.

– Przy sklepach znajdują się naklejki na podłodze, które pomagają zachować bezpieczną odległość stojąc w kolejce. Dodatkowo na terenie można zakupić maseczki ochronne, zwiększyliśmy także częstotliwość sprzątania – podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

Galerie handlowe także na monitorach informują swoich klientów, jak powinni stosować się do wytycznych. W centrum handlowym należy zakryć nos i usta, a przy wejściach do obiektu znajdują podajniki z żelem dezynfekcyjnym. Na terenie galerii są czynne tylko sklepy i punkty usługowe w tym wyspy.

– Poza placami zabaw, klubami fitness, salonami fryzjerskimi, kinami i biurami podróży. Strefy gastronomiczne w galeriach są zamknięte, można kupować jedzenie jedynie na wynos – mówi Piotr Wawrzynów, Fabryka Idei.

W drogeriach nie można testować kosmetyków. Co ciekawe w niektórych sklepach odzieżowych czynne są przymierzalnie.

Wrocławianie nie są zgodni, co do tego czy otwarcie galerii handlowych to dobry pomysł. Centra są otwarte według nowych zasad bezpieczeństwa. jednak codziennie potwierdzane są nowe przypadki zakażeń COVID-19.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy