Gastro Sierpień na Trójkącie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przedmieście Oławskie albo potocznie tzw. wrocławski ,,Trójkąt” - to właśnie tutaj odbywa się od 10 sierpnia ,,Gastro Sierpień”. Jedenaście restauracji i knajp połączyło siły i zaprasza do skosztowania własnych specjałów od chlebów, przez lody, aż po kotlety schabowe. Każdy znajdzie coś dla siebie.

– Jest to taki festiwal restauracji na wrocławskim Trójkącie, czyli Przedmieściu Oławskim, do którego zapraszamy lokale gastronomiczne z naszego osiedla. Na pomysł tego wydarzenia wpadliśmy w trakcie trwania pandemii, ponieważ wiele restauracji jednak ucierpiało z powodu licznych obostrzeń i tego, że ludzie nie mogli chodzić do restauracji. W momencie, gdy restauracje się otworzyły, pomyśleliśmy, żeby ludzi bardziej zachęcić do ich odwiedzania – mówi Małgorzata Braszka, stowarzyszenie aktywizacji społecznej TuRazem.

Oprócz pomocy dla restauratorów, właścicieli kawiarni i piekarni, jest to także dobra okazja dla samych wrocławian, żeby poznać smaki wrocławskiego Trójkąta. 

Wydaje mi się, że jest to bardzo fajna akcja promująca lokal i fajnie, że działa to przede wszystkim lokalnie – mówi Małgorzata Kokot, współwłaścicielka ,,Kotleta Schabowego”.

U nas ,,Gastro Sierpień” wygląda tak, że dla wszystkich członków zabawy posiadamy 25% rabat na całą ofertę – mówi Łukasz Burzyński, współwłaściciel ,,Kotleta Schabowego”.

Chcieliśmy zaistnieć na rynku wrocławskim, chcieliśmy, żeby o nas klienci usłyszeli i spróbowali naszych wypieków. Rabat wynosi 10% na nasze produkty w ramach tej promocji – mówi Jan Marcinkowski, właściciel piekarni ,,Wolna”.

Całemu wydarzeniu towarzyszy mapka, na odwrocie której zbiera się specjalne naklejki od każdego lokalu. Wystarczy pięć, żeby odebrać nagrodę od Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem.

Co roku przybywają kolejne miejsca. W tym roku mamy nowe, które wzięły udział, także to też jest świetna okazja, żeby spróbować co to osiedle ma do zaoferowania. Mamy do wyboru zarówno lokale bardziej restauracyjne, jak i cukiernie, piekarnie, kawiarnie, można pójść na lody, zjeść rybę i frytkę i też skorzystać na przykład z barów z kuchnią domową – mówi Małgorzata Braszka, stowarzyszenie aktywizacji społecznej TuRazem. 

Dla gości mamy duży wybór chlebów bezglutenowych, bułek bezglutenowych, ciasteczek, ciast, również mamy regały z przyprawami z oliwami, olejami i mąkami, na których pracujemy. Mamy również makarony, zamrożone pierogi, więc jest naprawdę duży wybór – mówi Jan Marcinkowski, właściciel piekarni ,,Wolna”  

Kulinarny festiwal na Trójkącie potrwa do końca sierpnia.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy