Gdzie na Dolnym Śląsku spędzić ferie zimowe?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Dolnym Śląsku trwają ferie zimowe. W związku z czym, różne wrocławskie placówki i instytucje kulturalne przygotowały bogatą ofertę atrakcji. Warto dodać, że w tym czasie możemy zwiedzać nie tylko Wrocław, ale cały region.

Dla uczniów, którzy spędzają ferie w mieście, we Wrocławiu przygotowano wiele atrakcji i zajęć. Między innymi w placówkach oświatowych, w młodzieżowych domach kultury, a także w organizacjach sportowych i teatralnych. W około 20 placówkach oświatowych przygotowano półkolonie. Są to zajęcia dla tych najmłodszych dzieci, dla których rodzice szukają właśnie opieki z możliwością wykorzystania wolnego czasu na atrakcyjne zajęcia, a takie właśnie szkoły oferują. Są to między innymi zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, ceramiczne – mówi Monika Dubec, Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Niektóre z placówek organizują również wyjścia między innymi do kina, na basen lub lodowisko. Warto zaznaczyć, że wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. W ramach ferii zimowych można także skorzystać z zajęć sportowych, które oferuje wrocławski Spartan lub z półkolonii zorganizowanych przez Halę Stulecia.

Organizowane są też zajęcia w ramach otwartych sal. Organizuje je właśnie około 20 placówek oświatowych, w tym młodzieżowe domy kultury. Są to zajęcia z wykorzystaniem sal gimnastycznych, komputerowych. Tutaj też jest bogata oferta tych zajęć. Te zajęcia są bezpłatne – dodaje Monika Dubec.

Ferie w województwie dolnośląskim potrwają do 13 lutego. Jest to również okazja, aby odkryć dla siebie ciekawe miejsca, które znajdują się na mapie naszego regionu.

Warto wspomnieć o takich miejscach, jak Kopalnia Złoty Stok, którą łatwo zaplanować jadąc do Czarnej Góry lub Kopalnia Uranu w Kletnie, też bardzo ciekawa atrakcja. Zresztą jest to jedna z głównych atrakcji na Szlaku Tajemniczych Podziemi. Przypomnę, że Szlak Tajemniczych Podziemi to 10 dolnośląskich atrakcji, które skupiają te najciekawsze dolnośląskie podziemia, które turyści mogą zwiedzać i odkrywać. Mamy wyjątkowy region, nawet na skale Europejską – mówi Marek Bronś, Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Dla miłośników śniegu i aktywnego wypoczynku w górach, dobrym rozwiązaniem mogą być między innymi ośrodki narciarskie w Karkonoszach.

W Świeradowie Zdroju, w najbliższy weekend, odbędzie się duża impreza. W dniach 5-6 lutego zapraszamy na projekt Zima 2022. Masa zabawy, gwiazdy telewizji, konkursy, quizy i to wszystko w takim anturażu zimowym – zaprasza Marek Bronś.

Więcej informacji i pomysłów na temat tego, gdzie spędzić ferie zimowe można znaleźć na stronie www.dolnyslask.travel lub na stronie www.wroclaw.pl

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy