Gdzie spędzić długi weekend we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zbliża się długi weekend a to oznacza, że pojawi się okazja do tego aby wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. We Wrocławiu takich miejsc jest dużo, przedstawiamy państwu kilka takich propozycji.

Może na pierwszy rzut oka trudno to dostrzec, ale ponad 40% powierzchni Wrocławia stanowią tereny zielone, więc miejsc do spacerów i zorganizowania pikników nie brakuje. Niektórzy z nich cieszą się szczególnym zainteresowaniem wrocławian.

Przede wszystkim największy i najstarszy park Wrocławia to Park Szczytnicki. Perłą tego parku jest ogród Japoński. Drugi co do wielkości park, a właściwie zespół parków, bo mówię teraz o parku Grabiszyńskim i parku miejskim „Górka Skarbowców” one w zasadzie tworzą całość. Tam jest też nieopodal obiekt zwany parkiem Mamuta – opowiada Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Przykładowo park Mamuta nawiązuje do historii i wykopalisk, a duży mamut na placu zabaw jest atrakcją dla dzieciaków. Wrocławianie też mają i polecają swoje ulubione miejsca.

Bardzo lubię park Tołpy i polecam. Tam też są takie miejsca, gdzie można pograć w szachy także jeżeli ktoś jest zainteresowany, zapraszam tam.

Najczęściej chodzę na Wybrzeże Dunikowskiego i na Wyspę Bielarską, tam jest plac zabaw, więc chodzę tam z dzieckiem.

Trochę miejsc odwiedziłem we Wrocławiu. Moje ostatnie odkrycie – bulwary. 

Park Szczytnicki, Ostrów Tumski to są takie ulubione kierunki. Dzielnica Zalesie, Sępolno.

Plac Nowy Targ też jest dobrym miejscem do spędzania czasu. To nie jest park, ale jest to przestrzeń publiczna, która jest naprawdę super bo jest dobrze stworzona, można sobie usiąść – polecają wrocławianie.

Oprócz parków i wybrzeży spacerowych we Wrocławiu są także do odwiedzania małe parczki i zieleńce. Wśród nich na przykład park kieszonkowy przy ul. Kwaśnej oraz przy ul. Pereca na wrocławskich Gajowicach.

Wszystkie parki we Wrocławiu to są miejsca, w których można spędzić każdy weekend, nie tylko majowy. Apelujemy tutaj do tego, aby zabierać śmieci, które się przeniesie – dodaje Marek Szempliński.

Oby tylko pogoda dopisała. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy