Gdzie spędzić święta? Propozycje Portu Lotniczego Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Święta coraz bliżej. Niektórzy już od dawna zaplanowali, jak i gdzie je spędzą, ale są też tacy, którzy nadal szukają inspiracji. Pomysłem na udane święta może być np. między innymi zaplanowanie podróży.

Z Wrocławia możemy polecieć między innymi do Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Gruzji, Chorwacji, a nawet do Korei Południowej. Nie brakuje również połączeń czarterowych do krajów egzotycznych.

To jest Kenia, Dubaj, nie wspominając o Turcji lub Egipcie. To takie bardziej tradycyjne kierunki. Z takich nowości, które są typowe dla tej zimy, to jest np. Agadir w Maroko. Do tego dodatkowe lotnisko w Hiszpanii, Walencja, obsługiwane przez Ryanaira i przez Wizzaira. Tak że jest duży wybór – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży, Port Lotniczy Wrocław S.A. 

Przewoźnicy niskokosztowi oferują również loty z Wrocławia na Maltę i Cypr. Dla tych, którzy wybierają zwiedzanie weekendowe, poleca się również Porto w Portugalii, Brindisi we Włoszech oraz Sofię – stolicę Bułgarii. 

Świąteczny okres to oczywiście czas, w którym de facto jesteśmy bardzo zabiegani, ale tutaj musimy znaleźć te parę minut, żeby dokładnie posprawdzać, co możemy, czego nie możemy ze sobą zabierać, najlepiej na stronach przewoźników. Nie możemy zapomnieć o odprawie online. Jeśli ktoś faktycznie kupił bilet na linię niskokosztowe Ryanera czy Wizzaira, musi pamiętać o dokonaniu odprawy już w domu. Oczywiście przyjeżdżając na lotnisko, wcześniej się pakujemy, odpowiednio przygotowujemy swój bagaż podręczny, bagaż rejestrowany, jeśli takowy mamy. Bagaż rejestrowany nadajemy już na stanowiskach odpraw, a z bagażem podręcznym przechodzimy do kontroli bezpieczeństwa i do hali odlotów – mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Port Lotniczy Wrocław S.A.

Należy również pamiętać o tym, że każdy z przewoźników ma swoje reguły, dlatego zanim pojawimy się na lotnisku, warto sprawdzić, jakich wymiarów bagaży możemy ze sobą zabrać, jaka waga obowiązuje itd.

Na tej podstawie możemy dokonywać tego zapakowania się na święta i wyruszamy na lotnisko. Oczywiście wyruszamy na lotnisko stosunkowo tak wcześnie, jak oczywiście możemy. Przechodzimy do konkretnych punktów. W punkcie kontroli bezpieczeństwa też należy pamiętać, że nie można ze sobą mieć płynów powyżej 100 ml – mówi Tomasz Lenart.

W razie dodatkowych pytań związanych z podróżą, możemy zajrzeć na stronę internetową Portu Lotniczego Wrocław i skorzystać z pomocy wirtualnego asystenta.

Odpowiedni eksperci się włączają do rozmowy i odpisują naprawdę w bardzo szybkim tempie do naszych pasażerów. Pamiętajmy również bardzo ważną rzecz, nie można pozostawiać bagażu bez opieki. Pilnujemy swoich bagaży, pilnujemy swoich rzeczy i z świątecznym nastrojem lecimy dalej w świat z Wrocławia – mówi Tomasz Lenart, kierownik obsługi pasażerskiej Port Lotniczy Wrocław S.A.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy