Gdzie wypożyczyć kajaki we Wrocławiu?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nie bez powodu Wrocław nazywany jest Wenecją północy. To miasto stu mostów, dlatego warto poznać je od strony rzeki. Można to zrobić w prosty sposób, na przykład wybrać się na spływ kajakiem po Odrze, a tym samym połączyć relaks z odrobiną wysiłku.

Sprzęt można wypożyczyć w kilku miejscach: przy Przystani Zwierzynieckiej, przystani przy ZOO oraz w Zatoce Gondoli.

Mamy kajaki dwuosobowe, jednoosobowe. Mamy również wkładki jeżeli rodzina jest z dzieckiem. Jak najbardziej zapraszamy, dziecko można też wziąć do tego dwuosobowego kajaku – mówi Aleksandra Klimaszewska, turizmo Zatoki Gondoli . 

Osoby początkujące mogą wybrać się na zorganizowany spływ z instruktorem lub z osobą bardziej doświadczoną. Taką możliwość oferuje wiele wrocławskich klubów kajakowych. 

Z zatoki możemy dopłynąć kajaczkami do Śluzy Opatowice, czyli jest to 6 kilometrów od naszej zatoki. Po drodze tak naprawdę miniemy parę ciekawych miejsc. Będą to dwa domy na wodzie, rzeka Oławka, Politechnika i ZOO. Najważniejsza na kajaku jest kamizelka ratunkowa. Trzeba się zapiąć u góry, ale najważniejsze zapięcie jest na dole. Bardzo dużo osób nie chce tego ubierać, bo jest to troszeczkę niewygodne, ale lepiej, aby była mniejsza wygoda, ale być bezpiecznym – mówi Dariusz Włodyka, bosman na Zatoce Gondoli.

We Wrocławiu jest wiele możliwości, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu nad wodą. Można wypożyczyć także inne sprzęty np. łódkę motorową, rower wodny lub popłynąć statkiem. Należy przy tym jednak pamiętać, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy