Gdzie wyrobić paszport poza Wrocławiem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 13 punktów, w których można złożyć wniosek paszportowy. Oprócz Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz delegatur w Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze, to także Terenowe Punkty Paszportowe, jak ten w Trzebnicy.
  • Punkt w Trzebnicy cieszy się stale zainteresowaniem mieszkańców. Zależy też nam na tym, żeby decentralizować te usługi. Bardzo wiele osób przyjeżdża właśnie do Trzebnicy, oprócz tego, że jest to udogodnienie dla mieszkańców powiatu trzebnickiego – mówi Jakub Horbacz, rzecznik prasowy DUW. 

Takie punkty znajdują się również w innych miastach na Dolnym Śląsku. Nie trzeba jechać specjalnie do Wrocławia, żeby wyrobić paszport. Co więcej, wielu mieszkańców wyjeżdża ze stolicy Dolnego Śląska, bo na paszport w innych punktach niż Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu zazwyczaj czeka się nieco krócej. 

  • Wszystko szybko, gdzieś do trzech tygodni. Jestem zadowolony – mówi jeden z mieszkańców. 

Punkt w Trzebnicy obsługuje średnio około 2 tysięcy osób, a wakacje to szczególny okres. 

  • Często, jak słyszymy od pracowników, którzy na co dzień pracują w Trzebnicy, ale także w innych punktach, to jest taki okres przypominania sobie o dokumencie paszportowym przed wyjazdem i z tego względu automatycznie to zainteresowanie jest większe – dodaje Horbacz. 

Obecnie czas oczekiwania na paszport to około 3 tygodni. 

  • Zazwyczaj udaje się to troszkę szybciej, więc można mówić o dwóch-trzech tygodniach. Głównie to wynika z tego, że dochodzi kwestia transportu do Warszawy, weryfikacji tych dokumentów i tak dalej. Jeśli chodzi o sam odbiór paszportu, odbywa się on tego samego dnia bez potrzeby wcześniejszej weryfikacji lub zarezerwowania sobie terminu na odbiór – podkreśla rzecznik DUW. 

Warto pamiętać o tym, że paszport trzeba odebrać w tym samym miejscu, gdzie składało się wniosek.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy